سیستم وام دهی بایننس چگونه کار می کند؟

بایننس یکی از بزرگ‌ ترین صرافی های ارزهای دیجیتالی در دنیا است که به تازگی یکی دیگر از وقایع موجود در فضای رمزنگاری را رقم زده است، طبق اعلام گزارش Coinmarketcap در تاریخ ۲۷ اوت، گردش روزانه این صرافی ۹۰۴ میلیون دلار است.
این شرکت به تازگی اعلام کرده که پلتفرم اعطای وام های ارزهای دیجیتالی خود را  
با باز پرداخت ثابت کوتاه مدت، برای ارزهای تتر، بایننس و اتریوم کلاسیک اندازی خواهد کرد. با استفاده از وام بایننس، ذخیره سازی، نگهداری و به دست آوردن ارز در همان زمان تنها با چند کلیک امکان پذیر است. موسس بایننس در این باره اشاره کرده است که: در حال راه اندازی وام بایننس با محصولاتی همچون BNB و USDT است و در آینده می تواند از توکن های بیشتری استفاده کند. این بدان معناست که صرافی بایننس تسهیلاتی را ارائه می دهد که می توانید با استفاده از آن ارزهای دیجیتالی BNB یا USDT را وام دهید.

کاربران قادر هستند که میزان ۵۰۰ سکه BNB و ۱۰۰۰۰۰۰ تتر و ۱۰۰۰ اتریوم کلاسیک را در سرویس وام دهی بایننس، وام دهند. بایننس در وب سایت خود ذکر کرده که با شروع ۲۷ اوت، نرخ بهره سالانه وام برای اتریوم کلاسیک را از ۷.۳ درصد به ۱۴.۶ درصد افزایش دهد. این شرکت اعلام کرده است که دائماً سکه ها و توکن های جدید را برای پشتیبانی از محصولات وام خود بر اساس تقاضا مورد ارزیابی قرار می دهد. محصولات جدید هر هفته دوشنبه اعلام می شود و روز چهارشنبه برای اشتراک در دسترس قرار می گیرند.

پلتفرم وام دهی بایننس چیست؟

طبق اطلاعیه رسمی که در تاریخ ۲۶ آگوست سال جاری منتشر شد، دارندگان بایننس کوین (BNB)، اتریوم کلاسیک (ETC) و تتر (USDT) می‌توانند از طریق سرویس جدید صرافی بایننس که به نام وام دهی بایننس یا همان Binance Lending شناخته می‌شود، دارایی‌های خود را قرض داده و از آن طریق سود کسب کنند.

Binance در اطلاعیه منتشر شده خود خاطر نشان کرد که این سرویس از ۲۸ آگوست تا ۲۹ آگوست در دسترس خواهد بود. محصولاتی که از این طریق وام دهی می‌شوند یک دوره اولیه ۱۴ روزه خواهند داشت. BNB بالاترین نرخ سود سالانه یعنی ۱۵٪ را دارد. در حالی که نرخ سود تتر و اتریوم کلاسیک به ترتیب ۱۰٪ و ۷٪ است.

دارایی دیجیتال جمع سرمایه به اشتراک گذاشته شده سرمایه‌گذاری شخصی نرخ بهره سالانه حد بالا سرمایه‌گذاری
بایننس کوین ۲۰۰,۰۰۰ BNB ۵۰۰ BNB ۱۵% ۱۰ BNB
تتر ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ USDT ۱,۰۰۰,۰۰۰ USDT ۱۰% ۱۰۰ USDT
اتریوم کلاسیک ۲۰,۰۰۰ ETC ۱,۰۰۰ ETC ۷% ۱ ETC

صرافی بایننس پلتفرم اعطای وام خود را در تاریخ ۲۸ آگوست، به عنوان یک سرویس ایجادکننده ارزش افزوده برای کاربرانی که دارایی‌های دیجیتال بیکار دارند؛ راه‌اندازی کرد. طبق آنچه که در وب‌سایت این صرافی منتشر شده؛ با اعطای وام، کاربران بایننس قادر خواهند بود تا با به دست آوردن درآمد بهره از طریق وام دادن دارایی‌های خود در یک دوره زمانی خاص، وجوهی که در حساب‌های این صرافی دارند را افزایش دهند.

در مرحله اول شروع وام، محصولاتی مانند BNB ، USDT و ETC با اعتبار ثابت به مدت ۱۴ روز و با جزئیات زیر قرض داده می‌شوند:

 • نرخ بهره سالانه: بایننس کوین ۱۵٪، تتر ۱۰٪ و اتریوم کلاسیک ۷٪
 • دوره اشتراک: از ساعت ۶ صبح روز ۲۸ آگوست سال ۲۰۱۹ تا ساعت ۲۴ روز ۲۹ آگوست سال ۲۰۱۹
 • مدت زمان سررسید: ۱۴ روز
 • دوره محاسبه بهره: از ساعت ۲۴ روز ۲۹ آگوست تا ساعت ۲۳:۵۹ دقیقه روز ۱۰ سپتامبر
 • زمان پرداخت بهره: بلافاصله پس از سررسید وام
 • قالب اشتراک: برای اولین بار بر اساس پایه خدمت ارائه می‌شود.

نرخ بهره سالانه برای مراحل آینده بر اساس پذیرش مرحله اول این پروژه توسط بازار تعیین می‌شود. قرار است به زودی کوین‌های بیشتری به لیست این پلتفرم اضافه شوند.

نحوه استفاده از پلتفرم وام دهی بایننس

قبل از استفاده از این سرویس یک دوره آماده سازی وجود دارد که باید به آن توجه کنید. برای شروع پروسه ابتدا باید محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. در صفحه هر محصول توضیحات مفصلی در مورد این پلتفرم وجود خواهد داشت. مثلا:

 • حداکثر میزان وام دهی: حداکثر کوینی که می‌توان وام داد.
 • تاریخ سودهی: روزی که بهره از آن به بعد محاسبه می‌شود.
 • تاریخ سررسید: روزی که سود و سهام واریز می‌شود.

به تصویر زیر دقت کنید:

پلتفرم وام دهی بایننس

در مرحله دوم باید اطمینان حاصل کنید که دارایی کافی در حساب‌تان وجود دارد. لازم به ذکر است که دارایی‌های در حال انتظار و حساب مارجین واجد شرایط نیستند. با توجه به مبلغی که انتخاب کرده‌اید تا آن را وام بدهید، سیستم بایننس سود شما را محاسبه می‌کند. به تصویر زیر نگاه کنید:

پلتفرم وام دهی بایننس

پس از وام دهی، سیستم بایننس مبلغ مربوطه را از مانده حساب شما کسر می‌کند. می‌توانید جزئیات این معامله را در صفحه Successful Purchase مشاهده کنید. سپس با رسیدن به موعد مقرر، بازخرید به طور خودکار اتفاق افتاده و حقوق صاحبان سهام و بهره بلافاصله به حساب شما واریز می‌شود. می‌توانید این عملیات را در صفحه Balance مشاهده کنید.

چند نکته مهم در مورد استفاده از این سرویس

 • وب‌سایت Binance.com سرویس وام دهی بایننس را برای کاربران خود راه‌اندازی کرده تا از طریق آن دارایی‌های دیجیتال بیکار نیز برای صاحبان خود درآمد ایجاد کنند.
 • هنگامی که از پلتفرم وام دهی بایننس استفاده می‌کنید، بدون قید و شرط به این صرافی اجازه خواهید داد تا علاقه  خود را طبق قوانین پلتفرم توزیع کند.
 • شما باید از قوانین مربوطه پیروی کنید تا اطمینان حاصل شود که دارایی‌های قرض داده شده قانونی بوده و سازگار با شرایط صرافی هستند.
 • هنگام استفاده از پلتفرم وام دهی بایننس باید خطرات سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را به طور کامل تشخیص دهید و با احتیاط عمل کنید.
 • با استفاده از این سرویس شما موافقت می‌کنید که کلیه عملیات سرمایه‌گذاری انجام شده در صرافی بایننس بیانگر اهداف واقعی سرمایه گذاری شما هستند و بدون قید و شرط خطرات و مزایای احتمالی تصمیمات سرمایه‌گذاری خود را می‌پذیرید.
 • این صرافی حق تعلیق یا خاتمه خدمات وام دهی را برای خود محفوظ نگه داشته است. بنابراین در صورت لزوم می‌تواند سرویس وام دهی خود را هر زمانی که تمایل دارد متوقف کرده و خاتمه دهد.
 • این صرافی تلاش می‌کند که تا حد ممکن از تاخیر در شبکه و خرابی سیستم‌های رایانه‌ای و سایر تجهیزاتی که ممکن است منجر به تأخیر، تعلیق و یا انحراف اجرای سرویس وام دهی شود جلوگیری کند. اما قول نمی‌دهد که سیستم اجرای سرویس وام دهی‌اش به صورت پایدار اجرا شود. در واقع بایننس هیچ مسئولیتی در قبال عوامل فوق نخواهد داشت.

مزیت اصلی وام دهی بایننس

مزیت اصلی استفاده از وام بایننس، فرصتی برای سود منفعل با ارزهای دیجیتالی است. این که آیا شما یک HODLer ارزهای دیجیتالی هستید می توانید از سپرده گذاری ارزهای دیجیتالی خود جهت کسب سود استفاده کنید. تسهیلات وام دهی بایننس به شما امکان می دهد بدون توجه به نحوه حرکت و ارزش در بازار، درآمد کسب کنید و برای خرید و فروش بازار ریسک نداشته باشید.

صرافی ارزهای دیجیتالی بایننس، فعالانه در حال توسعه خدمات موجود و جدید است. در اوایل ماه اوت، این پلتفرم تعداد دارایی هایی را که معامله گران می توانند با اهرم معاملاتی مبادله کنند را گسترش خواهد داد. این سیستم یکی دیگر از اقدامات بایننس در تلاش برای تنوع بخشیدن به امکانات و ویژگی های تجاری جهت جذب کاربران به معاملات حاشیه ای است که برنامه هایی را برای اضافه کردن معاملات آتی روی پلتفرم خود نشان می دهد.

با این وجود، بایننس اولین پلتفرمی نیست که اعطای وام های ارزهای دیجیتالی را آغاز کرده است. چندین صرافی دیگر نیز قبل از بایننس با استفاده از پلتفرم معاملات مارجین مانند BitMEX ،Bitfinex ،Poloniex و … خدمات مشابهی را در این زمینه ارائه کرده اند. این صرافی ها شرایط اعطای وام انواع کریپتوهای دیگر را نیز دارند، از این رو انتظار می رود که بایننس هم همچون رقبای خود پشتیبانی از توکن های بیشتری را در این پلت فرم اضافه کند.

1 نظر

 • رضا
  Posted شهریور ۲۳, ۱۳۹۹ ۷:۰۲ ب٫ظ 0Likes

  سلام این عمل برای ایرانی ها محدودیت نداره یعنی در این پروسه احراز هویت انجام نمیشه؟

نظر خود را بیان کنید