کسب بیت کوین از طریق آزادکاری یا Freelancing

آزادکاری یا (Freelancing) بیشتر از این که راهی برای درآمد از اینترنت یا کسب و کار اینترنتی باشد، یک سبک زندگی است. تفاوتی ندارد که  آزادکاری را به عنوان الگوی ثابت شکستن کلیشه‌های زمان و مکان کسب و کار در نظر بگیرید یا راهی موقت بین مسیر تحصیل تا کار، در هر صورت سبک زندگی و انتظارات شما به هر شکلی و اندازه‌ای که باشد با شرایط یک کارفرما یا پیمانکار منطبق خواهد شد، فقط باید یکدیگر را پیدا کنید. واژه‌ی  «آزادکاری» با «دورکاری» زیاد به جای هم به‌کار گرفته شده است. آزادکاری سبکی از کسب و کار است که فرد بدون تعهد بلندمدت نسبت به شرکت یا سازمان خاصی مهارت خود را به صورت آزادانه در جهت کسب درآمد به کار می‌گیرد.

«دورکاری» یعنی انجام کار مشخص برای کارفرما یا پیمانکار، خارج از چارچوب‌ها متداول و از راه دور. الزاما هر دورکاری آزادکار نیست چرا که ممکن است فردی در استخدام و تعهد بلندمدت یک شرکت باشد اما خارج از محدوده جغرافیایی یا فیزیکی آن فعالیت کند، تقریبا اکثر آزادکاران دورکار هستند اما هر کس خارج از شرکت یا سازمانی کار می‌کند آزادکار نیست.. بزرگترین چالش پیش روی آزادکارها یافتن پروژه، عکس این موضوع هم برای کارفرماها صدق می‌کند، آنها پروژه دارند و به دنبال مجری هستند. چالش مشترک هر دو نحوه ارتباط، قرارداد بستن و تعهدات مالی و اجرایی است، چرا که دو طرف یکدیگر را نمی‌شناسند.

اینترنت به کمک هر ابزار و هر روشی می‌تواند برای طرفین (کارفرما و مجری) پل ارتباطی باشد اما هر ابزار اینترنتی مثل شبکه‌های اجتماعی یا سامانه‌های کاریابی و آگهی قادر به متعهد کردن دو طرف نسبت به انجام درست کار یا پرداخت به موقع دستمزد نیست. چنین نیازی سبب شکل‌گیری بسترهای آزادکاری به شکل و شیوه‌های مختلفی شده است.

آزادکار یا Freelancer کیست؟

در بخش قبلی به بررسی دنیای آزادکاری پرداختیم و در این بخش می‌خواهیم به بررسی افراد آزادکار بپردازیم. در واقع به افرادی که در زمینه شغلی خود به صورت Freelancing در حال فعالیت و کسب درآمد هستند، Freelancer گفته می‌شود.

بررسی لغوی Freelancer از دیدگاه ادبیات انگلیسی

اولین باری که از واژه Freelancer در ادبیات انگلیسی استفاده شد، رمان Ivanhoe (آیوانها) از نویسنده مشهور انگلیسی به نام Walter Scott (والتر اسکات) بود که به مزدوران جنگجوی قرون وسطا اشاره دارد که تعهدی به خاندان اشرافی و اشراف‌زادگان نداشتند، اطلاق می‌شد. البته غیر از این رمان، در رمان‌های دیگری نیز از چنین واژه‌ای استفاده شده است که بهتر است کمتر وارد حاشیه شویم و به اصل ماجرا بپردازیم.

ارتباط معنای لغوی Freelancer و دنیای تخصصی آنها

در بخش قبل به بررسی معنای لغوی واژه فریلنسر پرداختیم که در آن به افرادی که هیچ‌گونه تعهدی در مقابل سران حکومت اشرافی بزرگان نداشتند، اطلاق می‌شد. اگر بخواهیم ارتباطی میان چنین توضیحاتی و افراد آزادکار پیدا کنیم، باید بگوییم که چنین افرادی نیز وظیفه‌ای در قبال پذیرفتن یک پروژه ندارند! اما جالب است بدانید پس از پذیرش پروژه که با میل خودشان صورت می‌گیرد، وظیفه سنگین آنها که بسیار سخت‌تر از کارمندان یک شرکت است شروع می‌شود. در واقع چنین افرادی تعهد بلندمدتی با شخص یا شرکتی نخواهند داشت و اصطلاحا به آنها خوش اشتغال گفته می‌شود که خودشان برای خودشان پروژه‌ای را برای انجام انتخاب می‌کنند و می‌توانند به صورت مستقیم با افرادی که نیازمند اجرای پروژه توسط سایر افراد یا همان آزادکاران هستند، خواهند بود.

البته در ایران نیز بسیار مشاهده شده است که برخی از شرکت‌ها اقدام به معرفی افراد فریلنسر یا آزادکار به مشتریان خود می‌کنند که با اینکار علاوه بر اجرای پروژه‌ی مشتریان، برای آزادکاران نیز مزایای مادی و غیرمادی خواهد داشت. مزایای غیرمادی می‌تواند به عنوان سابقه‌کار، نمونه‌کار، جذب مشتریان مطرح و… است و مزایای مادی آن نیز هزینه‌ای است که برای انجام پروژه دریافت می‌کنند.

البته بسیاری از فریلنسرها سعی می‌کنند تا بدون واسطه بتوانند مشتریان خود را جذب کنند تا علاوه بر دریافت تمامی هزینه، بتوانند به صورت مستقیم با آنها در ارتباط باشند و هرگونه مشکلی که در ابتدا، وسط یا اواخر پروژه بوجود آمد را در کمترین زمان ممکن رفع کنند. همچنین اگر آنها به صورت مستقیم مشتری جذب کنند، آن مشتری در صورت رضایت می‌تواند به مشتری دائم آنها تبدیل شود که برای یک متخصص بسیار مهم است.

 

معرفی سایت XBT Freelancer

یکی از سایت های عالی در زمینه freelancing سایت xbt freelancer است ، یکی از جذاب ترین جنبه های XBT Freelancer رویکرد دوگانه این پلت فرم است. آزادکار ها می توانند فرصت های باز را جستجو کنند، در حالی که کارفرمایان می توانند برای پروژه های خاص فارغ التحصیلان از سراسر جهان را استخدام کنند.

xbt freelacing

تعداد مشاغل ذکر شده در پلت فرم XBT Freelancer تا حدودی محدود است، اما این نیز به این دلیل است که پلت فرم کاملا متفاوت از هیئت مدیره کاری شما است. به گفته آنها، انتخاب آنها از مکان بسیار جالب است و بسته به اینکه چه مهارتهایی دارد، ممکن است از هرجای جهان آزادکار برای پروژه پیدا شود.

صاحبان کسب و کار نیز می توانند برای آزادکاری نیز جستجو کنند و پلت فرم XBT Freelancer دارای یک سیستم بازبینی داخلی است که به افراد خاصی اعتبار می دهد. اعتبار در سایت xbt freelancer مهم است، و این عالی است که این پلت فرم کاری را با تمرکز بر این جنبه مهم ببیند. علاوه بر این، کارکنان می توانند ببینند که آیا یک فرد آزاد کننده امروز در حال حاضر آنلاین بوده یا خیر، زمانی که آخرین فعالیت آنها در سایت بود یا خیر.

بر اساس اطلاعات موجود در وب سایت در حال حاضر. نزدیک به ۱۴،۰۰۰ مترجم آزاد فعال در XBT Freelancer وجود دارد. با این حال، در حال حاضر کمی بیش از ۱۰۰ پست شغلی وجود دارد. بسیاری از وظایف ذکر شده نیز دارای دستمزد کم هستند که یکی دیگر از عواملی است که باید در نظر گرفته شود. این نزول آزادسازی است؛ برای انجام کار سخت با پرداخت کمی به طور کلی، خدمات زیادی وجود دارد.

همانطور که ساختار پرداخت بر روی XBT Freelancer می رود، کاربران می توانند قیمت های خود را تنظیم کنند. تخفیف ها سه بار در روز، هفت روز در هفته پردازش می شوند. تمام خروجی ها از طریق ذخیره سازی به صورت دستی پرداخت می شود. هیچ هزینه اضافی برای سپرده یا برداشت ها وجود ندارد، اما برای هر درخواست برداشت هزینه معامله می تواند وجود داشته باشد. با این حال، هزینه ۵٪ برای نقاط عطف تکمیل شده توسط فارغ التحصیل، که از مبلغ پرداخت نهایی کسر می شود، وجود دارد.

کاربران Bitcoin خوشحال خواهند شد که XBT Freelancer به حفظ حریم خصوصی احترام می گذارد و هیچ اطلاعات شخصی درخواست نخواهد کرد. کاربران می توانند اطلاعات خود را به همان اندازه مختصر و یا به عنوان اطلاعات کمی در مشخصات خود ارائه کنند، اگر چه اطلاعات بیشتر میتواند شانس استخدام را افزایش دهد. در کل، این پلتفرم کاملا همه کاره است و خوب است که آنها به حریم خصوصی کاربران احترام می گذارند.

نظر خود را بیان کنید