مهم‌ترین مسئله برای ریپل و سرمایه‌گذارها این است که چندین بانک بزرگ می‌خواهند از این فناوری استفاده کنند. همان طور که در ماه ژوئن ۲۰۱۶ اعلام شد، ریپل با کمک ۷ موسسه مالی در حال آزمایش دفتر کل توزیع شده خود است. این شرکا شامل بانک تجاری پادشاهی کانادا (CIBC)، بانک سوئیسی (UBS)، بانک اسپانیایی سانتاندر(SAN) و موسسه مالی یونی کردیت ایتالیا هستند.

با اینکه این پروژه‌ها شامل آزمایش‌های داخلی هستند اما کریس لارسن مدیر عامل ریپل به وبسایت کوین دسک می‌گوید:

ما به مرحله‌ای رسیده‌ایم که تعداد زیادی از این بانک‌ها در حال حرکت به سمت تولیدات تجاری هستند. نکته جالب این است که از فضای آزمایشی به سمت اجرای واقعی بلاک چین ریپل رفته‌ایم.

در ماه نوامبر ریپل اعلام کرد که بانک امریکن اکسپرس و بانک استانداردر بریتانیا با هم مشارکت می‌کنند تا از ریپل در پرداخت‌های واقعی خود استفاده کنند. مشتریان آمریکایی امریکن اکسپرس می‌توانند برای بریتانیا پول بفرستند.

حساب‌های مشتریان بانک استاندارد از طریق شبکه پرداخت بین الملل امریکن اکسپرس از بلاک چین ریپل برای انجام تراکنش‌ها استفاده می‌کند. این پرداخت‌ها به جای چند روز، به سرعت تایید می‌شوند.  جالب است که ببینیم ریپل چطور در آینده در چنین شراکت‌هایی به کار گرفته می‌شود. هر چند بانک‌ها ترجیح می‌دهند از ارزهای رایج برای نقل و انتقال استفاده کنند اما می‌توان در آینده برای ریپل نقش پر رنگ‌تری را قائل بود.

نظر خود را بیان کنید