کسب درآمد از ایردراپ ها(Airdrops)

airdrop _ ایردراپ

ایردراپ چیست؟ایردراپ یا Airdrop در دنیای کریپتو کارنسی به معنای پول رایگان هست!

در “کانال تلگرام جابکده به آدرس @Jobkadecom ” به معرفی ایردراپ و بونتی های جدید و مباحث جامع آموزشی مربوطه پرداخته خواهد شد. با پیوستن به این کانال، تا حد زیادی از مراجعه به سایر منابع مشابه بی نیاز خواهید بود. چرا که تیم “جابکده” به هدف بهره مندی عمومی از ایردراپ و بونتی های ارزشمند پیش رو ،که از جهات مختلف قابل توجه باشند، به مطالعه و بررسی منابع و مراجع مختلف و سنجش موارد معرفی شده در این منابع پرداخته و بهترین و ارزشمندترین گزینه ها را انتخاب و در کانال ارائه مینمایند.

پیش درآمدی بر ایردراپ ها:
ایردراپ چیست ؟
ایردراپ به معنی ساده، به کسب رایگان ارزهای دیجیتال گفته می شود. ایردراپ ها معمولا توسط شرکت های نوظهور و ارزهای دیجیتال جدید انجام می شود و شامل ارزهای دیجیتال قدیمی و مشهور نمی شود.

دلایل انجام ایردراپ توسط کمپانی ها چیست ؟
دلیل اصلی انجام ایردراپ توسط استارت آپ ها، تبلیغات و جذب سرمایه گذار است! در همین حال که این مطالب نوشته می شوند صدها ارزدیجیتال در مارکت وجود دارد که بسیاری از آنها به دلیل عدم تبلیغات مناسب، به موفقیت نرسیده و طرفدار بسیار کمی دارند.
بنابراین استارت آپ های جدید برای شروع به کار و فروش توکن های خود (ico) نیاز به تبلیغات گسترده دارند. چه تبلیغی بهتر از یک ایردراپ ؟

چگونه ایردراپ را دریافت کنیم ؟
استارت آپ ها و شرکت هایی که که اقدام به راه اندازی ایردراپ میکنند، در ازای اهدای ارزدیجیتال رایگان به شما، چند کار ساده طلب میکنند. همچون دنبال کردن شبکه های اجتماعی آنها.

برای شرکت به چه چیزهائی نیاز داریم؟
-داشتن کیف پول جهت دریافت ارزها (در عموم موارد کیف پول و شماره حساب اتریوم کفایت می نماید. در ادامه مطالب روش ساخت کیف پول اتریوم را ارائه خواهیم کرد) ، دقت کنید که شماره حساب به هیچ وجه نباید از صرافی ها باشد.
-داشتن یه حساب ایمیل معتبر همچون Gmail
-عضویت و فالو کردن شبکه های اجتماعی آنها همچون تلگرام ، توییتر و فیسبوک
نکته: جهت عضویت در کانال تلگرام اکثر گروههای میبایست از شماره ای غیر از شماره ایران استفاده نمائید (راهکار ساده است؛ ۱- به راحتی میتوان از طریق یک سرچ ساده در گوگل و از طریق نرم افزارهای مربوطه یک شماره مجازی داشت ۲-از وبسایتهایی که اینگونه خدمات را ارائه میدهند با قیمت بسیار پائین تهیه نمود)

آیا ایرداپها ارزشمند هستند؟
به طور کلی و در صورت انتخاب درست “بلی” ارزشمند هستند. البته اگر در ایرداپ و یا بونتی های معتبر و با ارزش مشارکت نمائید.

پس از شرکت در ایردراپ، ارزها چه زمانی ارسال خواهند شد؟
برخی از پروژه ها سریعاً ارزها را به حساب شما واریز میکنند. برخی پس از مدت کوتاهی و در مواردی پس از چند ماه ارزها ارسال خواهند شد.

توکن و یا کوینهای دریافتی (به طور ساده همان ارزهای دریافتی) به چه کار خواهند آمد؟ یا به عبارتی چه استفاده ای خواهند داشت؟
پس از دریافت ارزهای مذکور، شما قادر خواهید بود آنها را در صرافیهای آنلاین (که تعداد آنها کم هم نیستند) به یکدیگر تبدیل نموده و در واقع به فروش برسانید. و یا بطور مستقیم به اشخاصی که متقاضی خرید هستند واگذار نمائید.

بونتی چیست؟
بونتی یا همان پاداش یکی از روش‌های کسب درآمد در قلمروی ارزهای دیجیتال است. مشابه ایرداپ شما با انجام پاره ای از کارها از استارت آپ ها و شرکت های مذکور پاداش در یافت خواهید کرد تفاوت در این است که دربونتی ها کارهای درخواستی تخصصی تر خواهند بود (به عنوان مثال نوشتن مقاله و معرفی پروژه، ترجمه وایت پیپر و مقالات پروژه، اخذ مدیریت کانالهای تلگرامی و….).

 

ایردراپ ارز دیجیتال به چه معنی است؟

در تعریف لفظی، ایردراپ یک تاکتیک است که با استفاده از آن جعبه‌های مواد غذایی و مواد اولیه از طریق هواپیما به افراد نیازمند منتقل می‌شود؛ بنابراین، فیلم‌های جنگی قدیمی را مشاهده می‌کنید که سربازان در حال ریختن جعبه‌های مواد غذایی، لوازم و … هستند، این اساساً فرایند ایردراپ است.

با این حال، در زمینه ارزهای دیجیتال معنای کاملاً جدیدی به خود می‌گیرد. اگر درگیر در فضای رمزنگاری هستید، باید قبلاً این اصطلاح را پیدا کرده باشید. هدف از این مقاله پاک کردن تمام موارد گنگی است که شما ممکن است پیرامون این اصطلاح داشته باشید. همچنین، امیدوارم، شما در انتهای این مقاله اختصاصی از گروه سام اکسچنجر یاد بگیرید که چگونه می‌توانید از ایردراپ ارز دیجیتال به دقت استفاده کنید تا سود بسیار خوبی از آن‌ها به دست آورید.

ایردراپ ارز دیجیتال در واقع فرایندی است که از طریق آن یک شرکت، توکن های خود را به‌طور رایگان به کیف پول برخی از کاربران توزیع می‌کند؛ بنابراین، بارزترین سؤالی که اکنون در مورد آن فکر می‌کنید این است که چرا شرکت‌ها به‌سادگی تو کن های خود را ارائه می‌دهند؟

ایردراپ ارز دیجیتال چیست؟ و چرا شرکت‌ها این کار را می‌کنند؟

در واقع دلایل مختلفی وجود دارد که چرا شرکت ها ممکن است بخواهند از ایردراپ ارز دیجیتال استفاده کنند:

_ ایجاد آگاهی

_ درک کاربران

_ جمع‌آوری بودجه

_ پاداش

_ توزیع گسترده‌تر توکن ها

_ انشعابات پیچیده

۱) ایجاد آگاهی

یکی از مهمترین نقش‌های ایردراپ ارز دیجیتال ایجاد آگاهی است. در حالی که ICO ها در سال ۲۰۱۸ بیش از ۷ میلیارد دلار جمع‌آوری کرده‌اند، واقعیت این است که بخش عمده‌ای از این وجوه توسط تعداد انگشت‌شماری از پروژه‌ها جمع شده است. به دلیل تعداد زیاد پروژه‌های خارج از کشور، بسیاری از ICO های نویدبخش حتی توجه موردنظر را جلب نمی‌کنند.

بنابراین، به‌جای اینکه کاربران بااستعداد از طریق ICOs فعالیت کنند، پروژه‌های خوبی را شکار کنند و روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند، اگر این پروژه‌ها چند مورد از آن‌ها را به شما بدهند، چه می‌کنید؟ خوب، شما به‌طور خودکار در آن سیستم مشارکت خواهید کرد؟ لحظه‌ای که این کار را انجام می‌دهید، اگر یک سرمایه‌گذار باتجربه باشید، می‌خواهید در مورد پروژه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

این به‌خودی‌خود آگاهی زیادی را درباره آن پروژه ایجاد می‌کند. به‌علاوه، وقتی ایردراپ ارز دیجیتال را در توییتر جستجو می‌کنید، بی‌شک به دنبال پروژه‌های بیشتری خواهید بود.

۲) درک کاربران

برای شرکت در برخی از ایردراپ ارز دیجیتال خاص، باید فرم پر کنید. بنابراین، پر کردن فرم برای چیست؟ با پر کردن آن‌ها، شرکت اطلاعات بیشتری در مورد شما کسب می‌کند، یک کاربر بالقوه که به شما کمک می‌کند تا راه‌حل‌های بازاریابی متمرکزتر را به سمت مخاطبان ایده آل خود بکشید.

۳) جمع‌آوری بودجه

 ایردراپ EOS درواقع به‌عنوان یک روش عالی برای جمع‌آوری پول ایجاد شده است؛ بنابراین، چگونه کار خواهد کرد؟ بگذار چک کنیم. فرض کنید ما EOS بلاکچین ایجاد می‌کنیم و این DApp از توکن های ASD استفاده می‌کند. ما ۱۰۰ میلیون تومان ASD صادر کرده‌ایم و بعد از شروع پروژه، هر توکن ASD با قیمت ۰.۱۰ دلار ارزش‌گذاری می‌شود.

پیشنهاد خواندنی:
تبدیل تلفن هوشمند قدیمی به کیف پول سخت‌افزاری اتریوم

بنابراین، کل بازار توکن های شما ۱۰۰ میلیون * ۰.۱۰ = ۱۰ میلیون دلار است. به‌محض راه‌اندازی، تصمیم دارید ۲۰ میلیون از این توکن ها را برای EOS اختصاص دهید. اگر محاسبه ریاضی را انجام دهید، آنگاه ۲۰ میلیون * ۱/۱ = ۲ میلیون دلار است که شما فقط برای هدیه دادن رایگان اختصاص می‌دهید؛ بنابراین، سرمایه کلی شما از ۱۰ میلیون دلار به (۱۰-۲) ۸ میلیون دلار کاهش می‌یابد.

اما همچنان که ایردراپ ارز دیجیتال شما ادامه می‌یابد و رسانه‌های اجتماعی از اخبار مربوط به توکن شما مطلع می‌شوند و بیشتر به پروژه شما توجه می‌کنند. به‌شرط اینکه الگوی خوبی داشته باشید، تعداد بیشتری از افراد در مورد شما پست خواهند گذاشت و در مورد آنچه باید ارائه دهید مطالعه می‌کنند. این باعث می‌شود ارزش درک شده از توکن های شما افزایش یابد.

حتی اگر مقدار هر نشانه ASD با ۰.۰۴ دلار افزایش یابد، ارزش کل توکن های شما به (۰.۰۴ * ۸۰) = ۱۱.۲ میلیون دلار می‌رسد. بنابراین، با دادن ۲۰٪ از توکن های خود، (حتی ۱۱.۲ -۱۰) = ۱.۲ میلیون دلار جمع‌آوری کرده‌اید بدون اینکه حتی یک توکن نیز بفروشید! این نحوه جمع‌آوری کمک‌های مالی توسط ایردراپ ارز دیجیتال می‌باشد.

۴) پاداش و وفاداری

وفاداری در بین کاربران رمزنگاری امری بسیار نادر است. کاربر معمولی می‌خواهد تا آنجا که ممکن است درآمد کسب کند و روشی که آن‌ها انجام می‌دهند این است که دائماً به دنبال «توکن بزرگ بعدی» در حال فعالیت هستند و افراد تازه‌وارد را پشت سر می‌گذارند.

برخی از AirDrop ها به‌گونه‌ای ساخته می‌شوند که هر چه توکن بیشتری در دست داشته باشید، بیشتر در ایردراپ ارز دیجیتال بعدی توکن دریافت خواهید کرد؛ بنابراین، اگر یک کاربر درواقع به یک توکن وفادار است و مقدار قابل‌توجهی از آن را در کیف پول خود نگه‌داشته است، می‌تواند توسط شرکت آن توکن های بیشتری را دریافت کند.

در عین حال، ایردراپ ارز دیجیتال می‌تواند وفاداری را در بین کاربران القا کند، زیرا اکنون درواقع انگیزه لازم برای خرید و نگه‌داشتن توکن ها را دارند.

۵) توزیع گسترده‌تر توکن ها

 یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است برای ICO رخ دهد، تصرف خصمانه توسط نهنگ‌ها است. نهنگ‌ها دقیقاً چیست؟ نهنگ یک سرمایه‌گذار بسیار ثروتمند است که بسیاری از نشانه‌ها را در ICO خریداری می‌کند و به کسی اجازه نمی‌دهد توکن موردنظر خود را به دست آورد. بیایید با یک مثال کار کنیم.

هنگامی که BAT ICO اتفاق افتاد، یک نهنگ ۲۰.۷٪ از توکن های BAT را در اختیار داشت. معلوم بود که با ۵ حساب بیش از ۵۰٪ از نشانه‌های BAT موجود را دارند. حال می‌توانید حدس بزنید که چرا این یک مشکل است؟ ایده ارز دیجیتال این است که قرار است آن‌ها غیرمتمرکز باشند؛ اما اگر اکثر نشانه‌ها توسط چند نفر تصاحب شوند چه اتفاقی می‌افتد؟

آیا اکنون واقعاً غیرمتمرکز نخواهد بود؟

بنابراین، آیا شرکت صادر کننده می‌تواند کاری انجام دهد تا اطمینان حاصل کند که نشانه‌های آن‌ها به‌طور مساوی توزیع‌شده و واقعاً غیرمتمرکز است؟ خوب، بله ایردراپ ارز دیجیتال می‌تواند به‌جایی که کاربران متناسب با دارایی‌های موجود خود کاهش می‌یابد کمک کند.

ایردراپ ارز دیجیتال یک روش بسیار مؤثر برای دستیابی به توزیع گسترده و یکنواخت است. تمام این شرکت‌ها و Dapp ها بر روی یک بلاکچین والد ساخته شده‌اند، مانند EOS، Ethereum و غیره. این کلکسیون‌ها نسبتاً خوب توزیع‌شده‌اند. شرکت‌ها می‌توانند از طریق ایردراپ این توکن ها به دارندگان توکن بلاکچین والدین، ​​از این توزیع استفاده کنند. چرا این روش بسیار مؤثر است؟

با انجام این کار، آن‌ها اطمینان می‌دهند که گروه کاملاً توزیع‌شده و متنوعی از مردم در حال آزمایش محصولات خود هستند. آن‌ها با بهره‌گیری از سیستم توزیع و اعتبار یک محصول قبلاً تثبیت‌شده، کل پول نقدی را که برای استفاده در بازاریابی خود لازم داشتند، پس‌انداز کردند.

۶) انشعاب پیچیده

 انشعاب‌های سخت و پیچیده چیست؟ انشعاب شرایطی است که به‌موجب آن وضعیت بلاکچین به زنجیرهایی تبدیل می‌شود که بخشی از شبکه دیدگاه متفاوتی در مورد تاریخ معاملات نسبت به بخش دیگری از شبکه دارد. این است که درواقع آنچه یک انشعاب است، آن واگرایی در چشم‌انداز وضعیت بلاکچین است. اکنون، دو نوع انشعاب وجود دارد:

_ انشعاب نرم

_ انشعاب سخت

انشعاب نرم

انشعاب نرم ایردراپ ارز دیجیتال

هر زمان که یک زنجیره نیاز به به‌روزرسانی داشته باشد، دو روش برای انجام آن وجود دارد: انشعاب نرم یا انشعاب سخت. از انشعاب نرم به‌عنوان یک به‌روزرسانی در نرم‌افزار که با پشتیبانی رو به عقب سازگار است در نظر بگیرید. معنی آن چیست؟ فرض کنید MS Excel 2005 را در لپ‌تاپ خود اجرا می‌کنید و می‌خواهید صفحه گسترده ساخته شده در MS Excel 2015 را باز کنید، هنوز هم می‌توانید آن را باز کنید زیرا MS Excel 2015 با پشتیبانی رو به عقب سازگار است.

اما با بیان اینکه اختلاف وجود دارد. تمام به‌روزرسانی‌هایی که می‌توانید از نسخه جدید آن‌ها لذت ببرید، در نسخه قدیمی‌تر برای شما قابل مشاهده نخواهد بود. مجدداً به قیاس My Excel برگردید، فرض کنید یک ویژگی وجود دارد که اجازه می‌دهد GIF ها را در صفحه گسترده در نسخه ۲۰۱۵ قرار دهید، شما آن نسخه‌های GIF را در نسخه ۲۰۰۵ مشاهده نمی‌کنید؛ بنابراین اساساً، تمام متن را خواهید دید اما GIF را نمی‌بینید.

انشعاب سخت ایردراپ ارز دیجیتال

تفاوت اصلی بین یک انشعاب نرم و انشعاب سخت در این است که انشعاب سخت با پشتیبانی رو به عقب سازگار نیست. هنگامی‌که مورداستفاده قرار گیرد، دیگر هیچ بازگشتی به آن وجود ندارد. اگر به نسخه به‌روزرسانی بلاکچین نپیوندید، به هیچ‌یک از به‌روزرسانی‌های جدید دسترسی پیدا نمی‌کنید و با کاربران سیستم جدید ارتباط برقرار نمی‌کنید. شما نمی‌توانید بازی‌های PS3 را در PS4 انجام دهید و نمی‌توانید بازی‌های PS4 را روی PS3 انجام دهید.

تفاوت بین انشعاب سخت و نرم ایردراپ ارز دیجیتال

آندریاس آنتونوپولوس تفاوت بین انشعاب سخت و نرم را این‌گونه توصیف می‌کند: اگر یک رستوران گیاهخوار تصمیم می‌گرفت گوشت خوک را به منوی خود اضافه کند، یک انشعاب سخت محسوب می‌شد.

اگر آن‌ها تصمیم بگیرند غذاهای وگان اضافه کنند، هرکسی که گیاهخوار باشد می‌تواند وگان نیز بخورد، لازم نیست وگان باشید تا در آنجا غذا بخورید، هنوز هم می‌توانید گیاهخوار باشید تا در آنجا غذا بخورید و گوشت‌خواران نیز می‌توانند در آنجا بخورند بنابراین یک انشعاب نرم است.

به دست آوردن سکه با استفاده از ایردراپ ارز دیجیتال

بنابراین در انشعاب سخت، کاربران اصلی می‌توانند به دلیل استفاده از ایردراپ ارز دیجیتال سکه‌های جدید را به دست آورند. این اتفاقی است که در مورد Bitcoin Cash BCH افتاده است. پس از انشعاب، تمام دارندگان BTC به نسبت ۱: ۱ BCH دریافت کردند. از آنجا که توکن BTC به‌خوبی توزیع شده است، BCH نیز توزیع را به اشتراک گذاشت.

نحوه شرکت در ایردراپ ارز دیجیتال

خوب، هر زمان که بخواهید می‌توانید در این کار شرکت کنید. فقط سه مورد وجود دارد که برای شروع کار نیاز دارید:

_ کیف پول ارز دیجیتال

_ توکن های پایه

_ دسترسی به اطلاعات

۱) کیف پول ارز دیجیتال

 یک کیف پول دیجیتالی است که می‌توانید از آن برای ذخیره، ارسال و دریافت انواع ارزهای رمزپایه استفاده کنید. کیف پول دقیقاً یک کیف پول به معنای کلاسیک نیست.

پیشنهاد خواندنی:
پلن جدید بلاک چین ترون و ساختاری جدید برای اثبات سهام

شما دقیقاً همان‌طور که از کیف پول در دنیای واقعی استفاده می‌کنید، پول خود را ذخیره نمی‌کنید. در عوض، رمزهای عمومی و خصوصی شما را ذخیره می‌کند که به‌نوبه خود به ارسال و دریافت پول کمک می‌کند. این اولین کاری است که شما باید انجام دهید زیرا به مکانی نیاز دارید تا تمام توکن های خود را حفظ کنید.

می‌توانید از کیف پول‌های زیر استفاده کنید تا بتوانید رمزپایه خود را ذخیره کنید:

_ ترزور

_ لجر نانو S

_ MyEtherWaller

_ Exodus

۲) توکن پایه

EOS، اتریوم و بیت کوین همگی نمونه‌ای از توکن های پایه هستند. دلیل اینکه ما آن‌ها را به‌عنوان توکن پایه می‌نامیم این است که اکثر پروژه‌هایی که در فضای رمزنگاری ساخته‌شده‌اند یا در بالای آن ایجاد شده‌اند یا از آن سه ساخته شده‌اند.

بنابراین، اگر می‌خواهید در ایردراپ ارز دیجیتال شرکت کنید، باید این توکن ها را داشته باشید. هم اکنون می‌توانید به هر صرافی بروید و برای آن سه تجارت کنید. آن‌ها تقریباً در همه‌جا موجود هستند. Coinbase مکان خوبی برای شروع است. به خاطر داشته باشید که شما توکن دلخواه خود را متناسب با سهام خود دریافت خواهید کرد (تعداد توکن های پایه‌ای که دارید).

۳) دسترسی به اطلاعات ایردراپ ارز دیجیتال

خوب، بنابراین اکنون که کیف پول و توکن های پایه خود را دارید، نکته بعدی که باید انجام دهید این است که بدانید این ایردراپ ارز دیجیتال دقیقاً در کجا انجام می‌شوند. کمی به عقب برگردید، تنها راهی که می‌توانستید تمام مسیرها را ردیابی کنید این است که با قاطعیت از فروم هایی مانند BitcoinTalk استفاده کنید، با این حال، این روند اکنون بسیار ساده‌تر است. سایت‌های مختلفی وجود دارد که فقط به کانال‌های هوایی و کانال‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی اختصاص دارد که به‌طور خاص در مورد این ایستگاه‌های مختلف ایردراپ ارز دیجیتال گزارش می‌کنند.

برای شروع، این همان کاری است که شما باید انجام دهید:

_ حساب‌های توییتر مربوطه را دنبال کنید

_ به گروه‌های مربوط به تلگرام و انجمن‌های پخش توکن بپیوندید

_ از خدمات آنلاین مانند Airdropaddict و Icodrops استفاده کنید که شما را از موقعیت ایردراپ ارز دیجیتال آگاه می‌کند.

انواع ایردراپ ارز دیجیتال

انواع مختلفی از ایردراپ ارز دیجیتال وجود دارد که برای باز کردن قفل به مجموعه‌ای از اقدامات مختلف نیاز دارد؛

پیشنهاد خواندنی:
فورک اتریوم چیست؟(صفر تا صد فورک اتریوم که باید بدانید)

بنابراین، اجازه دهید برخی از انواع مختلف آن‌ها را مرور کنیم:

_ ایردراپ استاندارد

_ ایردراپ Bounty

_ ایردراپ holder

_ ایردراپ hardfork

_ ایردراپ اختصاصی

Standard Airdrop:

این ایردراپ ارز دیجیتال نیاز به ثبت‌نام در خبرنامه یا به‌روزرسانی های مختلف را دارند. شما به‌سادگی با نام و شناسه ایمیل خود ثبت‌نام می‌کنید و برای آن مجوز می‌گیرید. Bounty Airdrop: در این حالت، برای واجد شرایط بودن، می‌توانید فعالیتی را انجام دهید. بیشترین فعالیت شامل توییت کردن در مورد پروژه است. به خاطر اقدامات خود پاداش می‌گیرید.

Holder Airdrop:

این نوع از ایردراپ ارز دیجیتال هنگامی اتفاق می‌افتد که توکن های خاصی را در کیف پول نگه‌دارید؛ بنابراین، یک ارز دیجیتال مبتنی بر EOS برخی از توکن های رایگان را برای شما منتقل می‌کند، مشروط بر اینکه توکن های EOS را در کیف پول خود نگه‌دارید.

Hardfork Airdrop:

هنگامی که یک سکه به این روش از پروتکل اصلی خود گرفته می‌شود، دارندگان سکه اصلی نیز برای جریان ایردراپ ارز دیجیتال جدید واجد شرایط هستند. همان‌طور که قبلاً نیز اشاره کردیم، جریان ایردراپ بیت کوین نقدی برای دارندگان بیت کوین یک نمونه عالی است.

ایردراپ ارز دیجیتال اختصاصی:

فرض کنید شما یک عضو وفادار / VIP یک پروژه خاص، وب‌سایت، باشگاه و غیره هستید. شما ممکن است دارای مجوز ایردراپ ارز دیجیتال منحصربه‌فرد باشید که ممکن است دیگران از آن استفاده نکنند. همان‌طور که از نام این محصول پیداست، این بخش منحصربه‌فرد برای یک جامعه خاص رزرو شده است.

چگونه درایردراپ ارز دیجیتال مورد کلاهبرداری قرار نگیریم؟

با جذابیت پول رایگان، بسیاری از سرمایه‌گذاران فریب خورده در سیستم‌های ایردراپ ارز دیجیتال ثبت‌نام می‌کنند. بااین‌حال به همین دلیل، برخی از کلاه‌برداران در خارج از کشور وجود دارند که امیدوارند از این سرمایه‌گذاران پول کسب کنند.

اگر به دنبال ثبت‌نام در سیستم ایردراپ ارز دیجیتال هستید، باید تمام اقدامات لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید که مورد کلاهبرداری قرار نمی‌گیرید

برای اینکه مورد سوءاستفاده کلاهبرداران قرار نگیرید کافی است که از رمز عبور و اطلاعات خود به‌خوبی محافظت کنید.

انواع کلاهبرداری های ایردراپ ارز دیجیتال

_ ایردراپ دامپ

_ کلاهبرداری با کلید خصوصی

_ چرخش اطلاعات

_ طعمه و سوئیچ

ایردراپ دامپ:

این روش اینگونه کار می‌کند: ایجاد پیام‌های کوتاه‌مدت از طریق پست‌های ثابت رسانه‌های اجتماعی با افزایش جذب علاقه، ارزش توکن ها بالا می‌رود. هنگامی‌که توکن ها در بورس موجود باشند، توسعه‌دهندگان به‌سرعت سود خود را به دست می‌آورند (می‌فروشند). به‌محض ایجاد روند نزولی، توسعه‌دهندگان از عرصه ناپدید می‌شوند و پروژه از بین می‌رود.

بنابراین، چگونه می‌توانید این مورد را شناسایی کنید؟

خوب، کار آسانی نیست، اما قابل انجام است.

_ ابتدا باید به وب‌سایت پروژه نگاهی بیندازید و اعضای تیم را جستجو کنید. بررسی کنید که درگذشته چه‌کاری انجام داده‌اند و چگونه پروژه‌های قبلی آن‌ها محاصره‌شده است. پس از آن، شما باید whitepaper آن‌ها را بخوانید. ببینید این پروژه چه کاری انجام می‌دهد و آیا ارزش واقعی آن را به اکوسیستم منتقل می‌کند همچنین، باید ارزیابی کنید که آیا تجارت به توکن نیاز دارد یا خیر. یک توکن بی‌ارزش، بی‌فایده است.

کلاهبرداری با رمز خصوصی:

کلاهبرداری بسیار ساده‌ای وجود دارد که می‌گویند بارها و بارها تکرار می‌شود. بگذارید یک چیز را روشن کنیم: هرگز رمز خصوصی خود را به اشتراک نگذارید. رمز خصوصی مانند شماره پین ​​شما است. آیا شماره پین ​​خود را به افراد غریبه تصادفی می‌دهید؟ البته که این‌طور نیست، پس چرا باید رمزهای خصوصی خود را به دیگران بدهید؟ در برخی از ایردراپ ارز دیجیتال کلاهبرداری رمز خصوصی شما در فرم درخواست می‌شود.

اگر آن‌ها این کار را انجام دهند، پس با اطمینان بدانید که آن‌ها کلاهبردار هستند. آن‌ها به‌طور واضح به آدرس عمومی شما احتیاج دارند تا نشانه‌ها را برای شما ارسال کنند، اما هیچ دلیلی برای پرسیدن رمز خصوصی شما ندارند.

چرخش اطلاعات:

ازآنجاکه اکثر ایردراپ ها به بعضی از اطلاعات شخصی شما مانند شناسه ایمیل، آیدی تلگرام، توییتر و غیره دسترسی دارند، می‌توانند تمام این داده‌ها را جمع کرده و آن را به سایر بازاریاب‌ها بفروشند تا با محتوای بازاریابی شما را اسپم کنند.

حتی ممکن است آن‌ها یک قدم جلوتر بروند و سعی کنند شما را فیش کنند. در این تلاش‌های فیشینگ بسیار مراقب باشید. به هیچ‌وجه رمز عبور ایمیل یا هرگونه اطلاعات خصوصی حساس را به آن‌ها ندهید. برای جلوگیری از جمع شدن اطلاعات موردنیاز، تحقیقات خود را بار دیگر انجام دهید. شما باید ببینید که آیا این پروژه مشروعیتی دارد یا خیر.

طعمه و سوئیچ:

در آخر، ما چیزی به نام طعمه و تعویض ایردراپ ارز دیجیتال داریم. ایده این است که شما را در ورود به سیستم برای سایر ایردراپ ها شریک کنند، در حالی که برای یکی از آنها ثبت‌نام می‌کنید. این کار به‌گونه‌ای انجام می‌شود که کلاهبردار بتواند اعتبار ارجاعی را به جیب بزند. آن‌ها حتی ممکن است شما را به عضویت در تلگرام و گروه‌های تلگرام یا گروه‌های اختلاف‌نظر دعوت کنند.

پیشنهاد خواندنی:
کوین بیس پرو هزینه ها را افزایش می دهد

اگر این هزینه‌ای هم نداشته باشند، مطمئناً آزاردهنده هستند و وقت شما را هدر می‌دهند و ذهنتان را درگیر می‌کنند. هر زمان که یک ایردراپ ارز دیجیتال از شما برای ورود به سیستم دیگر یا عضو شدن در یک گروه رسانه‌های اجتماعی در خواست می‌کند، از آن‌ها جلوگیری کنید.

نتیجه‌گیری

ایردراپ ارز دیجیتال؛ ابزاری درخشان است که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا محصول خود را بالا ببرند و کاربران نیز در این فرآیند، توکن هایی به جیب بزنند. به نظر می‌رسد یک وضعیت بسیار سودآور است، اما مانند هر چیز دیگری در دنیای رمزنگاری، کلاهبرداری هایی در خارج از کشور وجود دارند که در تلاش هستند تا از سرمایه‌گذاران ساده‌لوح استفاده کنند.

همیشه به یاد داشته باشید که آموزش کافی ببینید و تحقیقات خود را انجام دهید. اگر برای ایردراپ ارز دیجیتال روال درستی را انجام دهید، در واقع می‌توانید هر ماه یک مقدار پول مناسب و معقول کسب کنید.

اگر شرکت هستید، ایردراپ ارز دیجیتال به شما کمک می‌کند تا به توجه مخاطب را جلب کنید و به توزیع بسیار فراتر از تصور خود برسید. اگر آن‌ها را به‌درستی اجرا کنید، مطمئناً می‌توانید پاداش کسب نمایید.

 

چگونه ایردراپ (Airdrop) ها را دریافت کنیم؟

خوب همانطور که برای دریافت پول به حساب بانکی نیاز دارید برای دریافت این توکن های رایگان به یک کیف پول الکترونیکی نیاز دارید ، بهترین سایت ساخت کیف پول رایگان سایت https://www.myetherwallet.com میباشد که در پایین صفحه نحوه ساخت آن توضیح داده شده ، دقت کنید که آدرسی که وارد میشوید دقیقا همین سایت باشد و ترجبحا آنرا بوک مارک کنید تا در دام های فیشینگ گرفتار نشوید .

 

برای شرکت در ایردراپ ها باید از شماره مجازی کشوری به جز ایران استفاده کنید

ساخت شماره مجازی توسط نرم افزار TextNow :

۱ – ابتدا نرم افزار TextNow کنید  و روی گوشی خودتان نصب کنید.

—> دانلود TextNow (برای گوشی اندروید) 

—>(دانلود برای گوشی ایفون)

۲ – اکنون باید در نرم افزار ثبت نام کنید که می توانید از طریق اکانت فیس بوک باشد و یا اکانت بسازید.
۳ – در مرحله بعد اگر از شما Area cod خواست شما یه عدد سه رقمی مثلا ۹۸۸ یا ۸۶۵ وارد کنید و به مرحله بعد بروید !

۴ – اکنون در بخش Profile می توانید شماره مجازی خودتان را مشاهده کنید !
۵ – اکنون در تلگرام یا هر نرم افزار دیگری باید ثانیه شمار تمام شود و منتظر تماس صوتی باشید !

 یکی از راه های بدست آوردن توکن های بانتی و ایردراپ سایت بانتی هایو است :

۱.ابتدا وارد این سایت شوید و ثبت نام کنید . 

۲.بر روی منوی بالا گوشه سمت راست کلیک کنید و setting را انتخاب کنید.

ایردراپ

۳.در قسمت setting اکانت شبکه های اجتماعی خود را جهت شرکت در بانتی ها و ایردراپ ها وارد کنید (جهت شرکت در ایردراپ ها اتصال اکانت تلگرامی که با شماره ای غیر از شماره ایران ساخته شده باشد الزامی است!)

ایردراپ

۴.در قسمت wallet آدرس کیف پول اتریوم myetherwallet خود را وارد کنید جهت دریافت توکن ها .

airdrop

 

۵.وارد قسمت airdrops در منوی بالا سمت چپ شوید.

aairdrops

۶.از ایردراپ های مشخص شده بر روی هر کدام که هنوز فعال است کلیک کنید جهت دریافت توکن های آن.

ایردراپ

۷.پس از کلیک بر روی ایردراپ مورد نظر قوانین آن را خوانده و در گروه های تلگرامی خواسته شده عضو شوید با همان اکانت تلگرامی که به سایت متصل کرده اید ، سپس تیک موافقت با قوانین را بزنید .

ایردراپ

راهنمای شرکت در بانتی های bountyhive : 

 

سایت معرفی شده قسمت دیگری نیز با عنوان بانتی دارد که در صورت تمایل میتواند در آن نیز شرکت کنید ، دقت کنید که محدودیتی در شرکت در ایردراپ ها و بانتی های بانتی هایو وجود ندارد و هرچه بیشتر شرکت کنید توکن های بیشتری را بدست می آورید!

 

مراحل شرکت در بانتی های bountyhive :

 

 

۱.از قسمت بالا گزینه campaigns را انتخاب کنید. 

 

 

بانتی هایو

 

 

 

در مرحله بعد کمپین های فعال را مشاهده میکنید ، بر روی هر کدام که هنوز ظرفیت دارد کلیک کنید.

(دقت کنید که کمپین های بانتی هایو به دلیل استقبال زیاد در ظرف چند ساعت پر می شوند، پس بهتر است درکانال تلگرامی آنها به نشانی https://t.me/bountyhive عضو شوید تا به محض اعلام کمپین جدید به سرعت در آن عضو شوید!)

بانتی هایو

 

در مرحله بعد انتخاب کنید که در کدام کمپین میخواهید عضو شوید(فیس بوک ، توییتر ، ردیت یا ….) ، بیشترین پاداش را کمپین translation دارد ، در صورتی که به زبانی به جز فارسی و انگلیسی تسلط دارید حتما از توانایی خود در ترجمه استفاده کنید!

بانتی هایو

 

اثبات واریز : 

 

تعدادی از دوستان راجع به واقعی بودن این سایت و واریزی های آن سوال داشتند ، ما هم عکس واریز یکی از توکن های بانتی هایو را پیوست کردیم ، کمپین دروپال که در زمان نوشتن این متن هر ۱drop=0.005$ ارزش دارد ، البته قیمت هر drop روزی ۰.۰۰۸$ نیز بوده است و به زودی به قیمت قبلی برمی گردد.(ارزش توکن های واریز شده dropil در زمان نوشتن این متن ۳۵.۵$ می باشد)

بانتی هایو

راهنمای ساخت کیف پول myetherwallet

اگر می خواهید کیف پول جدیدی ایجاد کنید، تنها کافی است به وب‌سایت MyEtherWallet بروید و با انتخاب یک رمز عبور قدرتمند، بر روی گزینه Create New Wallet (ایجاد کیف پول) کلیک کنید. دقت داشته باشید که حتما آدرس (MyEtherWallet.com) اصلی این سایت را در مرورگر وارد کنید و برای ورود به سایت از گوگل استفاده نکنید. بعضی افراد سودجو با ساخت آدرس های تقریبا مشابه ،‌ کیف پول های غیر معتبری با همین نام ایجاد کرده اند.

مرحله دوم : در این مرحله کیف پول ساخته شده و حالا باید فایل keystore کیف پول خودتان را دانلود و ذخیره کنید. با این فایل و پسوردی که برای آن انتخاب کردید می توانید کیف پولتان را اجرا کنید و در انواع نرم افزارها به مبالغ کیف پولتان دسترسی داشته باشید. از این فایل تعداد زیادی کپی بگیرید و آن را گم نکنید زیر در صورت مفقود شدن قابل دریافت مجدد نخواهد بود. این فایل را برای کسی ارسال نکنید. داشتن این فایل به همراه پسوردش به منزله در اختیار داشتن تمام دارایی اتریوم و توکن های کیف پول ساخته شده شماست. پس از دانلود فایل keystore روی I understand, Continue کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

مرحله سوم : در این مرحله کلید خصوصی یا Private key کیف پول ساخته شده، به شما نمایش داده می‌شود. در صورت فراموشی پسورد یا گم کردن فایل keystore، با کلید خصوصی می توانید به والت دسترسی پیدا کنید . کلید خصوصی خود را در یک مکان امن یادداشت کنید. به هیچ عنوان این کلید خصوصی را با کسی به اشتراک نگذارید. با داشتن کلید خصوصی می توانید کیف پول ساخته شده را در همه برنامه های کیف پول فراخوانی و مبالغ را کنترل کنید. پس از ذخیره کلید خصوصی روی Save Your Address کلید کنید تا به مرحله بعد بروید.

مرحله چهارم : پس از طی کردن این مراحل، حالا برای مشاهده آدرس کیف پول خود می توانید کیف پول خود را با یکی از چند روش موجود در سایت باز کنید و وارد آن شوید ، به طور مثال با داشتن Private key  و انتخا آن گزینه میتوانید .ارد کیف پولتان شوید و دارایی هایش را مشاهده کنید.

 

خوب پس از ساخت کیف پول آدرس عمومی آن را یادداشت کنید(آدرسی که با ۰ شروع میشود) و برای دریافت توکن ها از آن استفاده کنید ، به همین راحتی!تبریک میگم شما صاحب یک کیف پول رایگان و امن هستید!

با توجه با اینکه ایردراپ ها دارای تاریخ انقضا هستند یعنی بعد از مدتی بسته میشوند و دیگر توکن ارائه نمیدهند پیشنهاد میشود این صفحه را بوک مارک کنید و روزانه بازدید کنید تا قبل از منقضی شدن آنها بتوانید شرکت کنید .

 

جهت آشنایی بیشتر با تجارت در دنیای کریپتوکارنسی به این صفحه مراجعه کنید .

 

51 نظر

 • علیرضا
  Posted تیر ۱۹, ۱۳۹۷ ۷:۵۶ ب٫ظ 0Likes

  سلام زمان هایی که کنار وظایف نوشته شده به چه معنی می باشد؟ مثلا یک هفته و یک ماه و….

  • Admin
   Posted تیر ۱۹, ۱۳۹۷ ۸:۴۶ ب٫ظ 0Likes

   با سلام
   مدت زمان باقی مانده تا پایان ایردراپ میباشند.

 • علیرضا
  Posted تیر ۲۰, ۱۳۹۷ ۱۰:۴۴ ب٫ظ 0Likes

  سلام توکن ها پس از چه مدت از انجام کار واریز می شوند؟

  • Admin
   Posted تیر ۲۱, ۱۳۹۷ ۰:۳۹ ق٫ظ 0Likes

   با سلام
   بعد از مدت زمان crowdsales ای سی ا و واریز توکن ها، توکن های ایردراپ نیز واریز میشوند.

   • علیرضا
    Posted تیر ۲۱, ۱۳۹۷ ۱۱:۳۸ ق٫ظ 0Likes

    از کجا این زمان را ببینیم؟

    • Admin
     Posted تیر ۲۱, ۱۳۹۷ ۱۱:۵۶ ق٫ظ 0Likes

     با سلام
     در سایت هر ico که برید زمان واریز توکن های آن ico را نوشته است، جای نگرانی نیست.

     • علیرضا
      Posted تیر ۲۳, ۱۳۹۷ ۹:۵۲ ب٫ظ 0Likes

      سلام میشه روش دریافت و زمان واریز را توضیح یا اطلاع بدین؟

     • Admin
      Posted تیر ۲۳, ۱۳۹۷ ۱۰:۵۷ ب٫ظ 0Likes

      با سلام
      هم اکنون توکن های rego را واریز کردند بقیه هم را واریز می‌کنند، خیر اطلاع نمیدن زمان واریز، باید والتتون رو چک کنید.

 • علیرضا
  Posted مرداد ۸, ۱۳۹۷ ۱:۳۹ ب٫ظ 0Likes

  سایت tokendrops.com که قبلا معرفی کردید چی شد؟

  • Admin
   Posted مرداد ۸, ۱۳۹۷ ۲:۰۰ ب٫ظ 0Likes

   با سلام
   متاسفانه سایت tokendrops هک شد و هکرها آدرس والت ها رو به نام آدرس والت خودشان تغییر داده بودند ، به همین دلیل معرفی این سایت را دیگر به صلاح نمی دانیم ولی خوشبختانه سایت bountyhive تا کنون خوب عمل کرده و هک نشده در ضمن با توکن stox قراداد همکاری امضا کرده است .

 • عرفان
  Posted مرداد ۹, ۱۳۹۷ ۳:۵۰ ب٫ظ 0Likes

  سلام
  اگر با شماره ایران تلگرام و فیسبوک داشته باشیم مشکلی پیش نیاد . یعنی ایردراپ ها به ما خدمات نمیدهند؟

  • Admin
   Posted مرداد ۹, ۱۳۹۷ ۴:۰۷ ب٫ظ 0Likes

   با سلام
   فقط جهت ساخت تلگرام می‌بایست از شماره خارجی استفاده کنید چون تلگرام اجازه شرکت در گروه های خارجی را با شماره ایران نمی‌دهد، ساخت فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی با شماره ایران مشکلی به وجود نمی آورد هرچند آنها هم می‌توانید با شماره مجازی بسازید.

 • وحید
  Posted شهریور ۱۶, ۱۳۹۷ ۳:۵۰ ب٫ظ 0Likes

  سلام من تلگرامم رو با شماره مجازی ساختم اما نمیتونم در گروه های تلگرامی عضو بشم. مشکل از کجاست؟

  • Admin
   Posted شهریور ۱۶, ۱۳۹۷ ۴:۵۹ ب٫ظ 0Likes

   با سلام، شما میتونید شماره مجازیتون رو عوض کنید، به احتمال زیاد مشکلتون حل می‌شود.

 • نادر
  Posted شهریور ۲۲, ۱۳۹۷ ۱۱:۳۳ ق٫ظ 0Likes

  سلام ادمین محترم برای دریافت توکن ها آدرس والت اتریوم بدهیم یا والت توکن اتریوم ؟

  • Admin
   Posted شهریور ۲۲, ۱۳۹۷ ۲:۱۶ ب٫ظ 0Likes

   با سلام، کیف پول مای اتر والت هم قابلیت ذخیره سازی اتریوم را دارد و هم توکن های مبتنی بر پلتفرم اتریوم.

 • حسن
  Posted مهر ۲۴, ۱۳۹۷ ۱۱:۵۲ ب٫ظ 0Likes

  سلام تا حالا کسی درامد داشته به ایمیلم جواب بدید

 • علیرضا
  Posted مهر ۲۷, ۱۳۹۷ ۴:۱۲ ق٫ظ 0Likes

  سلام ، من تو برنامه cryptonator ولت اتریوم ساختم و آدرس اونو واسه توکن ها میدم ، مشکلی نیست آیا ؟

  • Admin
   Posted آبان ۳, ۱۳۹۷ ۵:۰۵ ق٫ظ 0Likes

   با سلام، اگر این کیف پول پرایوت کی والتتلان را به شما می‌دهد مشکلی نیست.

 • بدرام
  Posted آبان ۲۸, ۱۳۹۷ ۱:۱۵ ق٫ظ 0Likes

  سلام خسته نباشید.متاسفانه برنامه textnow کار نمیکند.برای وارد شدن باید یع جیمیل بغیر از ایران داشت چرا که برای ثبت نام جیکیل خارجی هم باید شماره موبایل خارجی داشت.لطفا راهنمایی بفرمایید و ایا نرم افزار دیگه ای موحود است؟ ممنون.یه سوال هم داشتم اگر با تلگرام اکانت معمولی وارد بشیم بونتی هایو قبول نمیکنه یا بن میکنه مارو؟

  • Admin
   Posted آبان ۲۸, ۱۳۹۷ ۵:۳۲ ب٫ظ 0Likes

   با سلام ، میتونید از برنامه های textme یا textplus استفاده کنید ، با تلگرامی که با شماره ایران ساخته شده باشد نمی توانید در گروه های خارجی عضو شوید و این موضوع باعث میشود شما نتوانید توکن های خود را دریافت کنید اگر در کانال تلگرام ایردراپ ها عضو نشوید .

 • علیرضا
  Posted دی ۱, ۱۳۹۷ ۱۱:۳۶ ب٫ظ 0Likes

  سلام کد لوگین تلگرامو از کجا بیارم

  • Admin
   Posted دی ۲, ۱۳۹۷ ۳:۰۸ ب٫ظ 0Likes

   با سلام، بعد از اتصال تلگرام یک کد به شما ارسال میشه، البته اگر با شماره ای غیر از شماره ایران تلگرام ساخته باشید.

   • علیرضا
    Posted دی ۳, ۱۳۹۷ ۸:۵۴ ب٫ظ 0Likes

    مگه سایت تلگرام منو داره؟من خطم خط ترکیه اس خط ایران نیست

 • ممد
  Posted دی ۸, ۱۳۹۷ ۸:۲۰ ب٫ظ 0Likes

  سلام من توی هرکدوم ایردراپ ها که میرم لینک تلگرامشو که کلیک میکنم میگه همچین یوزری وجود نداره . چرا ؟ چیکار باید کرد ؟ ممنون میشم یه آموزش تصویری کامل بزارین

  • Admin
   Posted دی ۹, ۱۳۹۷ ۶:۰۹ ب٫ظ 0Likes

   با سلام ، در اسرع وقت حتما.

 • braziliran
  Posted دی ۱۵, ۱۳۹۷ ۱۰:۵۲ ق٫ظ 0Likes

  سلام، خسته نباشید، من در سایت بانتی ثبت نام کردم ولی نمیزاره فعالیت کنم، میگه باید حسابتو فعال کنی و ایمیل و شماره موبایل و پاسپورت میخواد، میخواستم بپرسم رونداش این شکلی هست؟؟؟

  • Admin
   Posted دی ۱۶, ۱۳۹۷ ۱۰:۳۵ ق٫ظ 0Likes

   با سلام و درورد ، برای بعضی از airdrop ها میبایست تایید هویت انجام دهید ، که این کار توسط برنامه civic درون وبسایت bountyhive انجام میشود .

 • مهدی
  Posted فروردین ۲۴, ۱۳۹۸ ۹:۳۴ ق٫ظ 0Likes

  سلام؛
  در خصوص کد سه رقمی، هر کدی رو که میزنم قبول نمیکنه. راهکار چیه؟ راهنمایی لطفاً

  • Admin
   Posted فروردین ۲۴, ۱۳۹۸ ۹:۰۶ ب٫ظ 0Likes

   با سلام ، میتوانید از نرم افزار ۲ndline به جای جایگزین استفاده کنید برای دریافت شماره مجازی که از گوگل پلی و یا اپ استور قابل دانلود است .

 • محمدرضا
  Posted خرداد ۱۷, ۱۳۹۸ ۷:۲۸ ب٫ظ 0Likes

  سلام این کار ارزششو داره که این مراحل رو بریم یا مثله سایت های کلیکی یه؟چقدر میشه ازش درامد کسب کرد؟و اینکه میشه همزمان وارد چندتا کمپین ایردراپ یا بانتی شد؟

  • Admin
   Posted خرداد ۱۷, ۱۳۹۸ ۷:۵۴ ب٫ظ 0Likes

   با سلام ، با توجه به ارزش دلار در برابر ریال ، بله کاملا ارزش دارد مگر اینکه شما ثروتمند باشید ، در ایر دراپ ها و بانتی ها میتوان شرکت کرد و همانطور که در بعضی پست ها گفته شده بعضی بانتی ها میتوانند بالای ۱۰۰۰$ سود داشته باشند ، بله میتوان همزمان در چند بانتی و ایردراپ شرکت کرد.

 • محمدرضا
  Posted خرداد ۱۷, ۱۳۹۸ ۹:۵۱ ب٫ظ 0Likes

  منبع ای برای معرفی این کمپین ها معرفی کنید لطفا…تو این سایت(bountyhive) چندتا کمپین هست که پر شده

  • Admin
   Posted خرداد ۱۷, ۱۳۹۸ ۱۰:۵۵ ب٫ظ 0Likes

   پیشنهاد می‌شود در کانال تلگرام ما به نشانی t. Me/Jobkadecom برای اطلاع از جدیدترین بانتی ها و ایردراپ های اصلی عضو شوید.

   • مجتبی
    Posted دی ۲۸, ۱۳۹۸ ۱۱:۵۲ ب٫ظ 0Likes

    سلام میخواستم بپرسم که اگر من توکن های خود را مدت زیادی ذخیره کنم و نفروشم .ارزشش بالاتر میره یا نه.و آیا مشکلی پیش نمیاد؟

    • Amir
     Posted دی ۲۹, ۱۳۹۸ ۵:۵۲ ب٫ظ 0Likes

     تعداد توکن شما بالاتر می رود اما ممکن است ارزش لاری آن کم شده باشد

 • محمدمهدی
  Posted مرداد ۷, ۱۳۹۸ ۲:۵۳ ق٫ظ 0Likes

  سلام
  یه کانال تلگرامی یا یه سایت جهانی میخواستم که بتونم صحت ایردراپ ها رو تو اونجا بررسی کنم
  همچین چیزی وجود داره؟

  • Admin
   Posted مرداد ۷, ۱۳۹۸ ۱۰:۴۳ ق٫ظ 0Likes

   با سلام
   سایت ها و کانال های خارجی زیادی در زمینه معرفی ایردراپ ها هستند ولی متاسفانه معمولا بیشتر ایردراپ ها اسکم هستند و فهمیدن این قضیه کار راحتی نیست، ما در این سایت سعی می‌کنیم که معتبر ترین ها و آنهایی که حداقل به یک اکسچنج اضافه شده و یا حتما اضافه می‌شوند را معرفی کنیم، دنبال کردن کانال تلگرام ما به آدرس @Jobkadecom به شما کمک می کند در جریان معتبرترین ایردراپ ها قرار بگیرید.

 • varash
  Posted مرداد ۱۱, ۱۳۹۸ ۹:۱۳ ب٫ظ 0Likes

  با سلام
  من در جند ایردراپ با اکانت اصلیم در تلگرام شرکت کردم (شماره ایرانم)
  می خواستم بدانم که مشکلی ایجاد می شود چون با موفقیت تمام کارهاشو انجام دادم
  با تشکر از راهنمایی شما

  • Admin
   Posted مرداد ۱۲, ۱۳۹۸ ۲:۲۴ ب٫ظ 0Likes

   با سلام، اگر تمام کارهای خواسته شده را انجام داده اید و در گروه های تلگرام خواسته شده عضو شدهاید مشکلی نیست.

 • بیتا
  Posted مرداد ۲۳, ۱۳۹۸ ۱۱:۴۳ ق٫ظ 0Likes

  با سلام به دوستان ، این ایر دراپ به تازگی راه افتاده حداقل برداشت اون ۵۰۰۰ ساتوشی هست و در روز می توان در حدود ۲۰۰۰ ساتوشی از اون گرفت (حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه زمان می خواد). به نسبت خیلی ساده تر هم هست. در قسمت لینک های کوتاه هم معمولاً هر چند بار یکبار کپچا می خواد. در یافت هم ازش داشتم و درسته.
  لطفاً از لینک زیر برای ثبت نام استفاده کنید
  https://clickbits.io

  • نوین‌جاه
   Posted اردیبهشت ۲۴, ۱۴۰۰ ۱:۵۱ ب٫ظ 0Likes

   چطور می‌توانم کار کنم متوجه نشدم

 • پویا
  Posted شهریور ۲۳, ۱۳۹۸ ۲:۲۵ ب٫ظ 0Likes

  سلام چطوری تو سایت بانتی هایو ثبت نام کنم ؟

  • Admin
   Posted شهریور ۲۳, ۱۳۹۸ ۶:۴۳ ب٫ظ 0Likes

   با سلام، در قسمت sign up در وبسایت ، همانطور که توضیح داده شده.

 • احسان
  Posted دی ۲۹, ۱۳۹۸ ۷:۲۴ ب٫ظ 0Likes

  یک ایردراپ هزار دلاری دارم معتبر معتبر هر کس میخواد بگه

 • عارف
  Posted بهمن ۱۰, ۱۳۹۸ ۹:۳۳ ب٫ظ 0Likes

  سلام
  ایردراپ ارز دیجیتال KickEx
  با معرفی ۵ زیرمجموعه ۱۰۰۰۰۰ توکن دریافت کنید (۳۶$)
  https://ref.kickex.com/15ab9b6e62943f0a58a24446747ed7c7

 • بهار
  Posted اردیبهشت ۱۳, ۱۴۰۰ ۹:۵۵ ق٫ظ 0Likes

  سلام وقتتون بخیر ببخشید ایردراپ ها کجا و چگونه تعریف میشوند؟ آیا در کدبرنامه سالیدیتی توکنها نوشته میشود؟ چگونه این کار صورت میگیرد؟

  • Crypto Trader
   Posted خرداد ۱۳, ۱۴۰۰ ۹:۵۳ ب٫ظ 0Likes

   ایردراپ ها توسط پروژه های انجام میشه

 • مسعود
  Posted اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۰ ۱:۱۰ ب٫ظ 0Likes

  سلام
  برای دریافت ۳۰۰ ترون رایگان حدود نهصد هزار تومان
  و زیر مجموعه قوی از روش زیر استفاده کنید
  برنامه رو نصب کنید توی قسمت پایین صفحه روی me بزنید
  بعد از منو گزینه friend invitation رو بزنید
  سپس قسمت بالا صفحه گزینه زرد رنگ Claim rewards رو بزنید
  و تو کادر وسط صفحه کد ۸e3V وارد کنید
  موفق باشید
  عدد ۸
  e کوچک
  عدد۳
  V وی بزرگ

 • م
  Posted بهمن ۳, ۱۴۰۰ ۴:۰۵ ق٫ظ 0Likes

  سلام. من برای یه سری از ایردراپ هایی که زمان واریز شون در لحظه نبود، آدرس کانترکت نزدم تو کیف پولم. کلا از کجا بفهم که چه توکن هایی برای والتم و شبکه انتخابی من واریز شده؟

  • mohammad
   Posted مرداد ۲۷, ۱۴۰۱ ۸:۴۵ ب٫ظ 0Likes

   سلام
   آدرس والت خودتو رو در سایت etherscan.io وارد کنید اونجا مشخص میشه چه دارایی هایی دارید .

نظر خود را بیان کنید