ریپل(Ripple) چیست؟

Ripple یک شبکه حل مسالمت آمیز جهانی است که در عرض چند ثانیه آن را به راحتی برای هر کسی که در جهان است انتقال می دهد. پلت فرم Ripple سیستم بایگانی ارسال پول را از طریق SWIFT یا اتحادیه Western Union منسوخ کرده است. در این مرحله، Ripple به طور کامل بر روی کار با بانک ها متمرکز شده است، و به آنها یک راه کار موثر و ارزان تر برای ارسال پرداخت های زمان واقعی در سراسر جهان می دهد.

این مثال فرضی را در نظر بگیرید. برای تبدیل JPY / NIO به طور مستقیم انتقال ارز ارزان از ژاپن به نیکاراگوئه عموما امکان پذیر نیست. در عوض یک فرد یا بانک معمولا JPY را به USD و سپس USD را به NIO تبدیل می کند.

در هر مرحله، هزینه ها افزوده می شود، و برای راه گران قیمت برای ارسال پول بین المللی هزینه می شود. با استفاده از Ripple، می توانید JPY را به واحد پول ریپل تبدیل کردو سپس XRP یا ریپل را به گیرنده ارسال کنید، فردی که دارای کیف پول Ripple یا یک بانک در نیکاراگوئه است از آنجا XRP را به NIO تبدیل می کند. به عبارت دیگر، XRP پولی است که اجازه می دهد هر ارز به راحتی به هر ارز دیگری در پلت فرم Ripple مبادله شود.

در حالی که بانک ها به طور کلی آرشیو Ripple را قبول کرده اند، بدون شک ریپل آینده پرداخت های واقعی در سراسر جهان در آینده است. پلت فرم Ripple به بانک ها مزیت بزرگی می بخشد از نظر رقابت و مالی. Ripple بر روی ارزش اینترنت تمرکز می کند، به این معنی که انتقال پول باید به سرعت به عنوان اطلاعات در عصر فناوری حرکت کند. با Ripple، هیچ دلیلی برای پرداخت نشدن پول به صورت بین المللی وجود ندارد و مردم دنیا منتظر روزهای انتقال پول در سطح جهانی هستند.

ریپل چه کار می‌کند؟

ریپل از حامیان اصلی جریان آزاد گردش مالی است. آنها از قابلیت نقل و انتقال آزاد پول پشتیبانی می‌کنند و همواره از بانک‌ها و نهادهای مالی به خاطر دریافت کارمزد انتقال پول و تأخیر در پرداخت‌ها انتقاد کرده‌اند. هدف ریپل این است که شبکه‌ای ایجاد کند که پول در آن همان‌طور دست به دست شود که اطلاعات در اینترنت مبادله می‌شود.

ریپل و اینترنت

رمزنگار ارشد ریپل، دیوید شوارتز، از شباهت ریپل و اینترنت می‌گوید: «سیستم‌های پرداخت امروزی در شرایطی هستند که ایمیل در اوایل دهه‌ی ۱۹۸۰ آن را تجربه می‌کرد. هر یک از ارائه‌دهندگان خدمات سیستم خودش را برای مشتریانش می‌ساخت و اگر مردم از سیستم‌های مختلفی استفاده می‌کردند، نمی‌توانستند به راحتی با یکدیگر تعامل کنند. ریپل برای متصل کردن سیستم‌های پرداخت مختلف به یکدیگر طراحی شده است».

همچنین، شوارتز پیش‌بینی می‌کند که «شرکت‌های بزرگ به تدریج کنترل خود بر جریان پول مردم را از دست می‌دهند (همان طور که پیشتر کنترل خود بر جریان اطلاعات را هم از دست دادند)».

گردانندگان ریپل

شرکت سازنده‌ی پروتکل ریپل یعنی اُپن‌کوین (OpenCoin) توسط کریس لارسن (مدیرعامل) و جِد مک‌کالیب (مدیر فناوری) تأسیس شده است. مک‌کالیب از متخصصان برجسته‌ی پول دیجیتال به حساب می‌آید و قبلاً در شرکت مت‌گاکس بوده است که در حال حاضر بخش زیادی از مبادلات بیت‌کوین کل جهان را بر عهده دارد. لارسن قبلاً شرکت مالی آنلاین ای‌لون (E-LOAN) را نیز تأسیس و هدایت کرده است. توسعه‌دهندگان دیگر حاضر در تیم ریپل نیز قبلاً در حوزه‌ی بیت‌کوین فعالیت کرده‌اند.

آیا ریپل شبیه بیت‌کوین است؟

از بسیاری جهات، بله! واحد XRPی ریپل نیز مانند بیت‌کوین نوعی پول دیجیتال مبتنی بر فرمول‌های ریاضی است و تعداد واحدهای آن که می‌توان از طریق استخراج به دست آورد نیز محدود است. هر دوی آنها را می‌توان به صورت P2P و بدون دخالت شخص ثالث از یک حساب به حساب دیگر منتقل کرد. هر دوی این پول‌های دیجیتال آن قدر امنیت دیجیتالی فراهم می‌کنند که از ورود سکه‌های تقلبی به چرخه‌ی خود جلوگیری به عمل می‌آورند.

ریپل رقیب بیت‌کوین است؟

ریپل خودش را مکمل و نه رقیب بیت‌کوین می‌داند. در حقیقت، در وب‌سایت آنها صفحه‌ای به نام Ripple for bitcoiners (ریپل برای بیت‌کوینی‌ها) هم وجود دارد را ایجاد کرده اند.

شبکه‌ی ریپل به گونه‌ای طراحی شده است که امکان انتقال یکپارچه‌ی هر پول دیجیتالی را فراهم می‌کند: دلار، یورو، پوند، ین یا بیت‌کوین.

استفن توماس، از توسعه‌دهندگان ارشد پروتکل ریپل و از طرفداران بیت‌کوین، می‌گوید: «ریپل دروازه‌های بسیاری را برای کاربران بیت‌کوین ایجاد می‌کند و عملاً بین بیت‌کوین و دنیای مالی جهان یک پل بزرگ به وجود می‌آورد».

سودآوری ریپل چگونه است؟

علاوه بر متصل کردن بیت‌کوین به بسیاری از انواع و اقسام پول‌های گوناگون، ریپل وعده‌ی تراکنش‌های سریع و پایداری فزاینده را به همگان داده است. ریپل، به عنوان یک شبکه‌ی توزیع شده، برای مدیریت و تضمین امنیت پایگاه داده‌ی تراکنش‌های خود وابسته به یک شرکت واحد نیست. در نتیجه، نیازی به منتظر ماندن برای تأیید بلوک‌ها نیست و تأیید تراکنش‌ها به سرعت وارد شبکه می‌شود.

تعداد ریپل‌ها؟

طبق برنامه‌ریزی‌های شرکت، سرانجام ۱۰۰ میلیارد ریپل به وجود خواهد آمد. نیمی از آنها برای ایجاد گردش مالی ارائه می‌شوند و شرکت در نظر دارد که نیمه‌ی دیگر را نزد خود نگه دارد.

کارمزد ریپل

ریپل مانند پی‌پال، بانک‌ها و کارت‌های اعتباری رایج کارمزد نقل و انتقال دریافت نمی‌کند. با این حال، بخش اندکی از هر ریپل (تقریباً معادل یک هزارم یک سنت) را در هر تراکنش بر می‌دارد. این میزان ریپل به جای اینکه نگهداری شود نابود می‌شود‍! این کسر میزان ریپل در عمل مانند یک سپر محافظ در برابر افرادی است که با ثبت میلیون‌ها تراکنش همزمان قصد ایجاد ازدحام ساختگی در شبکه را دارند.

ارزش ریپل

مهم‌ترین نکته درباره‌ی هر پولی، ارزش آن است! اگر بخواهیم بر اساس آمارهای مستند و معتبر صحبت کنیم، در آوریل ۲۰۱۳ هر ۱۰۰۰ ریپل با یک دلار آمریکا مبادله می‌شده است و در ۱۷ می ۲۰۱۳ حدود ۱۱۵ ریپل معادل یک دلار آمریکا بوده است؛ افزایش ارزش چشمگیر طی یک ماه! اکنون پس از چند سال، ارزش کنونی ریپل به ۳ دلار رسیده است.

چرا بانک ها از Ripple استفاده می کنند؟

چند بانک از جمله سنتنتر، Axis Bank، Yes Bank، Westpac، اتحادیه اعتباری، NBAD و UBS، و غیره ، از این پلت فرم استفاده کرده اند . با توجه به Ripple، بانک ها می توانند با استفاده از پروتکل خود، به طور متوسط ​​۳.۷۶ دلار در هزینه ها صرفه جویی کنند. با توجه به اینکه بانک ها هر سال هزاران یا شاید میلیون ها حساب را انجام می دهند، این صرفه جویی قابل توجهی است.

اگر یک چیز وجود دارد که توجه بانکها را جلب می کند، این است که چگونه پول بیشتری بیاورید و پول بیشتری را صرفه جویی کنید. به همین دلیل است که Ripple یا یک شبکه زمانبندی ارزان قیمت، شبکهای جهانی که مشابه آن است، آینده ای روشن از آن را پیش رو دارد؛ چرا که آنها راه جدیدی برای انجام تجارت فراهم می کنند که موسسات مالی را در سرعت اینترنت افزایش می دهد.

ریپل توسط  Brad Garlinghouse سرپرستی میشود  ، در حالی که مغز پشت صحنه دیوید شوارتز ، رئیس رمزگشاینده است. براساس سان فرانسیسکو و شاخه ای از سراسر جهان، تیم Ripple به طور مداوم در بهبود پروتکل، در حال اتصال با بانک های بین المللی است. Ripple همچنان به استخدام استعدادهای برتر از سراسر جهان می پردازد و هدف آن تسهیل اکثر پرداخت های بین المللی در سراسر جهان است. همانطور که در حال حاضر است، Ripple یکی از هیجان انگیزترین سازمان های Fintech با پلت فرم نوآورانه مالی خود است، حتی فوربز نیز Ripple را در Fintech 50 خود معرفی کرده است .

چگونه در Ripple سرمایه گذاری کنیم؟

در حالی که سرمایه گذاران در مقیاس بزرگ می توانند در Ripple سرمایه گذاری مستقیم داشته باشند، اکثر سرمایه گذاران و پیشگامان محدود به سرمایه گذاری در XRP هستند. XRP، پول محلی مادری Ripple، در سال ۲۰۱۷ زمانی که توانست  از       $ ۰.۰۱ به بیش از $ ۰.۳۰ برسد، این سکه را  ارزشمند کرد. این افزایش عظیم ارزش به دلیل پذیرش هر دو بانک و علاقه سودائی است. همانطور که در حال حاضر است، Ripple سومین ارز بازار در پشت Bitcoin و Ethereum است.

XRP برای معاملات مالی بدون درز از هر ارز به هر ارز دیگر با هزینه های ناچیز اجازه می دهد. بدیهی است، XRP ارز ذخیره شده در پلت فرم Ripple است که کاربران را قادر می سازد تقریبا هر پولی را انتخاب کنند به XRP تبدیل کنند و XRP را به صورت جهانی به هرکسی ارسال کنند. فردی که XRP را دریافت می کند، می تواند آن را برای ارز انتخابی خود به فروش برساند.

هر بار که هر ارز معین به XRP معامله می شود، به دلیل تقاضای بیشتر، نقدینگی افزایش می یابد. به عبارت دیگر، Ripple تلاش می کند که XRP را به یک ارز ذخیره سازی جهانی تبدیل کند.

با این حال، انتقال XRP ساده ترین و ارزان ترین روش برای ارسال ارزش بیش از پروتکل Ripple است. در برخی مواقع ممکن است منطقی به حرکت به هر ارز دیگری نباشد، در عوض، به سادگی با استفاده از XRP به طور انحصاری برای پرداختهای جهانی امکان پذیر است. اگر مردم و بانک ها از سراسر جهان پول خود را به XRP تبدیل کنند و در مجموع تصمیم بگیرند که به عقب برگردند، قیمت XRP شکسته خواهد شد.

هدف این است که XRP را به یک ارز پایدار تبدیل کنند که ارزش زیادی ندارد، بنابراین بانک ها بدون ترس از نوسان به راحتی می توانند وارد آن شوند. همانطور که می بینید، بسیاری از بانک ها نمی خواهند هیچ ارتباطی با XRP داشته باشند، زیرا می تواند به طور چشمگیری در یک شب تغییر یابد یا حتی در عرض چند ثانیه. به منظور کمک به بانک ها و ارائه دهندگان پرداخت، Ripple با BitGo همکاری می کند تا این ریسک ها را کمتر کند ، بنابراین انتظار می رود قراردارهمکاری زودتر به تصویب بانک ها برسد.

قدردانی طولانی مدت در ارزش XRP در نهایت استراتژی پایان بازی برای Ripple است، زیرا آنها اکثریت XRP موجود را نگه می دارند. این به این معنی است که شرط ماندن XRP شرطی در Ripple است. لازم به ذکر است که Ripple همچنین خدمات مشاوره ای را به مؤسسات مالی ارائه می دهد و در صورت نیاز نیازی به تامین مالی ندارد . به عبارت دیگر، به نظر می رسد که Ripple به مدت طولانی در اطراف وجود دارد.

چقدر XRP (سکه های Ripple) وجود دارد؟

از ۱۰۰ میلیارد علامت XRP وجود دارد، Ripple ، تعداد ۶۱  میلیارد آنها را نگه می دارد.  شرکت اکثریت سکه ها را نگهداری می کند به منظور ایجاد اعتماد به سرمایه گذار،  ۵۵ میلیارد XRP را با ۵۵ قرارداد هوشمند قفل کرده است . یک به یک، هر قرارداد، حاوی ۱ میلیارد XRP،که ماهانه در طول ۵۴ ماه منقضی می شود.

همانطور که در حال حاضر میبینیم، Ripple در طول ۱۸ ماه گذشته حدود ۳۰۰ میلیون XRP را صرف پرداخت هزینه ها کرده است. این شفافیت عملیاتی باید سرمایه گذاران شک و تردید را به این باور برساند که Ripple در این بازی درازمدت وجود دارد و از فروش سهام خود بهره مند نخواهد شد که در نتیجه ارزش XRP بخواهد کاهش پیدا کند.

مزایای Ripple چیست؟

مزایای متعددی وجود دارد که XRP بیش از دیگر کریپتوکارنسی ها ارزشمند است، به طور عمده، Ripple به طور مستقیم با بانک ها کار می کند. در حالی که هر کسی با انحصار کارتل های بانکی مخالفت می کند، نمی تواند سرمایه گذاری در Ripple را با اصل تنها انجام دهد، بدون شک، Ripple بر تصمیم های کسب و کار هوشمند با برقراری ارتباط با شرکت هایی که کنترل مالی جهانی را دارند، متمرکز است.

سرمایه گذارانی که می خواهند بر روی کار سخت سرمایه گذاری کنند، Ripple را به شبکه حل و فصل خود اختصاص می دهد و احتمالا به سادگی با داشتن XRP شاهد افزایش مداوم ارزش در طولانی مدت خواهیم بود. به سادگی، خرید XRP و نگه داشتن آن  می تواند به ۱۰ برابر و یا حتی ۱۰۰ برابر سود در طولانی مدت منجر شود!

Ripple سریع است، با معاملات تایید شده در زیر چهار ثانیه تراکنش ها را انجام میدهد . به عبارت دیگر، می توان از آن برای خرید اقلام روزانه استفاده کرد، با فرض آنکه توسط خریدار و فروشنده هر دو مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، Ripple مقیاس پذیر است، زیرا معمولا به صورت مرتب ۱،۰۰۰ معاملات یک ثانیه انجام می شود. حتی نشان داده شده است که  درمعاملات بسیاری به عنوان ویزا، بیش از ۵۰،۰۰۰ معاملات یک ثانیه را میتواند پوشش دهد.

ریپل چه مزایایی نسبت به بیت کوین دارد؟

Bitcoin عالی است، اما این روش سریع برای ارزش گذاری نیست، در حالی که Ripple هست. علاوه بر این، هزینه ارسال بیت کوین به طور قابل توجهی افزایش یافته است، زیرا بیشتر و بیشتر معاملات در بلاک چین انجام می شود، در حالی که انتقال XRP هنوز نسبتا ارزان است. علاوه بر این، شبکه های Ripple با تراکنشهایی مانند بیت کوین در حال حاضر از بین نمی روند.

هدف اصلی Ripple توسعه یک پلت فرم بود که مقدار زیادی از برق را مانند فرآیند استخراج بیت کوین مصرف نمیکرد. به منظور اجتناب از فرایند استخراج سنتی به طور کامل، تمام ۱۰۰ میلیارد XRP “مستعمل” شدند که ذاتا به نظر هر کسی که از منافع استخراج قدردانی می کند، ممکن است جالب نباشد.

بسیاری معتقدند که Ripple متمرکز است، اما شرکت در تلاش برای تغییر آن است. Ripple به طور فزاینده ای از طریق تنوع گره های تأیید کننده در (Ledger Consensus Lip (RCL به طور فزاینده ای متمرکز می شود. در واقع، Ripple استدلال می کند که در این لحظه ، غیر متمرکز تر از بیت کوین است.

یکی از بزرگترین مزایا، حداقل از نقطه نظر سرمایه گذار، این است که Ripple با بانکها در سراسر جهان ارتباط برقرار می کند، در حالی که بسیاری از بیت کوین ها و سایر ارزهای رمزنگاری را به عنوان رقابت با نظم مالی تعیین شده مشاهده می کنند. به عبارت دیگر، بانکها به جای حمایت از بیت کوین، پروتکلهایی مانند ریپل(XRP) را  ارز اصلی خود را برمیگزینند.

برخی از ناتوانی ها در ریزه کاری چیست؟

در حالی که XRP دارای مزیت های زیادی نسبت به دیگر رمزنگاری های معقول است، برخی معتقدند که این یک پلت فرم برادر بزرگ برای انجام معاملات جهانی است. از آنجا که چشم انداز اصلی Ripple بر روی توانایی دادن به افراد روزمره به انجام معاملات جهانی، مانند پرداخت های انتقالی، ارزان و سریع بود، تمرکز آن منحصرا بر روی بانک ها به عنوان تبدیل شدن توسط بسیاری از افراد متمرکز است. هرکسی که پلت فرم Ripple را دوست دارد، اما Ripple لزوما او را دوست ندارد،  ممکن است بخواهد از Stellar ، که یک فورک یا شاخه Ripple از Jed McCaleb است ، استفاده کند.

همانطور که قبلا ذکر شد، XRP به صورت همزمان ایجاد شد وشرکت Ripple اکثر این توکن ها را در اختیار دارد. حتی اگر این سکه ها در یک قرارداد هوشمند قفل شده باشند و احتمال فروش آن کوچک است، هنوز چیزی در نظر گرفته شده است. به هر حال، Ripple بانک مرکزی XRP است.

محققان دانشگاه پوردو مشخص کرده اند که پلت فرم Ripple دارای آسیب پذیری های امنیتی است . با توجه به ماهیت باز بودن آن، گره ها در داخل شبکه می توانند مورد حمله قرار گیرند و مانع دسترسی برخی از کاربران به بودجه می شوند.

بسیاری از مردم ممکن است تصمیم به سرمایه گذاری در XRP به دلایل شخصی نکنند، به ویژه اگر آنها در کریستوآرنال سرمایه گذاری می کنند؛ زیرا آنها به عنوان فرار از کارتل بانکی و کنترل دولت، دیده می شوند. از سوی دیگربرای سرمایه گذارانی که به دنبال سود هستند و هیچ کار اشتباهی با مدل کسب و کار Ripple نمی بینند، دلایل زیادی را برای خرید XRP میبینند.

چگونه می توان در ۳ مرحله ساده از Ripple استفاده کرد

مرحله ۱ – کیف پول (Ripple( XRP را دریافت کنید

مهمترین نکته هنگام استفاده از کیف پول برای ذخیره XRP این است که کلید خصوصی آن را بنویسید و در یک مکان امن ذخیره کنید. با این حال بهتر است کلید خصوصی را چندین بار بنویسید و آن را در بسیاری از مکانهای امن ذخیره کنید. این کلید خصوصی به کاربران اجازه دسترسی به کیف پول خود را میدهد حتی اگر رمز عبور به وبسایت را نداشته باشند . کیف پول XRP به طور کلی مانند کیف پول Bitcoin عمل می کند..

بهتر است XRP خود را در یک کیف پول سخت افزاری برای حداکثر امنیت نگه دارید. لازم به ذکر است که هر کیف پول Ripple باید در ابتدا با یک ۲۰ XRP ذخیره شود تا از حملات ضد اسپم در سطح پایین محافظت شود .

Ledger Nano S در حال حاضر تنها کیف پول قابل اعتماد سخت افزار برای ذخیره سازی XRP و تعدادی از رمزنگاری های دیگر است. شما می توانید بررسی خود را در مورد آن را در اینجا بخوانید .

Rippex یک کیف پول دسک تاپ را برای مک، ویندوز و لینوکس ارائه می دهد که به کاربران امکان کامل می دهد. در صورتی که تهیه کیف پول سخت افزاری فعلا برای شما مقدور نیست میتوانید از کیف پول آنلاین در اینجا استفاده کنید .

مرحله ۲ – پیدا کردن یک تبادل گر

امروز چند گزینه برای خرید Ripple وجود دارد. شما می توانید آن را با ارز فیات (یعنی دلار، یورو و غیره) خریداری کنید یا می توانید Bitcoin هایتان را برای Ripple در مبادلات خاص تجارتی بفروشید . که در این لینک توضیح داده شده چگونه این کار را انجام دهید.

خرید ریپل با پول فیات

بهترین راه برای خرید Ripple برای افرادی که قبلا Bitcoin ندارند این است که آنها را مستقیما از طریق انتقال سیم یا کارت اعتباری خریداری کنید.

امکان خرید XRP با انتقال سیم از طریق Bitstamp وجود دارد . پس از ثبت نام و پیروی از روش KYC )Know Your Customer)، از طریق انتقال SEPA یا USD توسط انتقال بانکی آسان می شود. به محض این که انتقال حذف شود، پول فیات را می توان برای XRP به طور مستقیم در مبادله خود معامله کرد.

Bitstamp همچنین اجازه می دهد تا مردم برای انتقال وجوه به پلت فرم با پرداخت کارت اعتباری و یا تجارت بیت کوین به طور مستقیم از XRPاستفاده کنند.

Gatehub

GateHub سایت دیگری است که XRP را پشتیبانی می کند. ابتدا وارد GateHub شوید و از طریق فرآیند KYC یا احراز هویت خود را انجام دهید. GateHub انتقال SEPA و انتقال بانکی را قبول می کند، هر چند که برای انتقال بانکی ۱۵ دلار است. پس از دریافت USD یا EUR، می توان آن را برای XRP در معامله GateHub معامله کرد.

خرید ریپل با بیت کوین (تجارت BTC برای XRP)

در سراسر جامعه Ripple، اجماع این است که ارزان ترین روش خرید XRP با خرید بیت کوین از صرافی های ایرانی یا سایت localbitcoins یا یکی دیگر از ارائه دهنده است. سپس، بیتکوین را می توان به هر تعداد ارسال کرد و برای XRP معامله ;vn.

 

ساده ترین راه برای تجارت خرید ریپل (XRP) استفاده از اکسچنج بایننس میباشد که دراین صفحه آموزش استفاده از آن قرار داده شده

راه دوم استفاده از یک تبدیل گر است که میتوانید در زیر  نرخ تبدیل را مشاهده کنید و مستقیما ریپل خریداری کنید.

مرحله ۳ – XRP خود را به کیف پول خود انتقال دهید.

من توصیه نمیکنم XRP خود را در مبادله کننده ای که از آنها خریداری کرده اید، نگهداری کنید. این به خاطر این واقعیت است که شما در واقع کلید خصوصی برای سکه های خود را کنترل نمی کنید و به همین دلیل امن نیست .

مهم نیست کجا سکه ها را  برده اید ، مهم این است که تا آنها را به کیف پول Ripple خود برسانید که کلیدهای خصوصی شما را نگه می دارید. هنگامی که معامله تایید شده است، شما با موفقیت روند خرید Ripple را به پایان رساندید.

کجا می توان Ripple را خرید و ذخیره کرد؟

شما می توانید Ripple را در بسیاری از مبادلات ارزهای رمزپایه رایج مانند Binance و Hitbtc  و همچنین از طریق پلتفرم هایی که بر مبنای دریافت حق الزحمه فعالیت می کنند مانند Changelly یا ارائه دهندگان کیف پول هایی مانند Gatehub نگهداری کنید.

من وقتی برای اولین بار Rippleخریدم فقط بنا به اینکه کیف پول Gatehub معرفی شده بود از آن استفاده کردم و خیلی هم خوب کار کرد. در نهایت من به یک صراف قوی تبدیل شدم. با این وجود اگر میخواهید Ripple را برای مدتی طولانی نگهداری کنید ، توصیه می کنم از کیف پول های سخت افزاری مانند Ledger Nano S استفاده کنید.

به طور کلی کیف پول های سخت افزاری به دلیل آفلاین بودن نسبت به سایر کیف های آنلاین بسیار امن تر هستند اما برای افرادی که به صورت پیوسته مبادلات کوین های مختلف انجام می دهند گزینه ای ایده آل نیستند. کیف پول های آنلاینی که Binance  میزبان آن هاست ، مبادلات را ساده تر می کنند.

آیا باید در ( Ripple ( XRP سرمایه گذاری کرد؟

خوب این مساله کاملا به خود شما بستگی دارد.

موفقیت Ripple در نهایت به تعداد افراد روی آن وابسته است ( که در سال های گذشته به طور پیوسته رشد داشته است ) ، تعداد افرادی که از محصولات Ripple استفاده می کنند و تاثیری که روی XRP می گذارد بستگی دارد.

به نظر میرسد که ریپل در این زمینه ها خوب عمل می کند البته عرضه خالص XRP در بازار نیز از نکات هائز اهمیت است          ( مجموع عرضه ۱۰۰ میلیارد دلار می باشد). Ripple حدود ۶۲ میلیارد Ripple را نگه داشته است ( حدود ۶۲٪ از Rippleهای موجود). این مساله به این معنی است که آن ها می توانند تعداد زیادی از Ripple های خود را وارد بازار کنند که تا قیمت را کنترل کنند و به طور کلی پایین نگه دارند.

با این حال ، جدا از معیارهای سرمایه گذاری ، داشتن درک واقعی از XRP از اهمیت بالایی برخورد برخوردار است:

 • آیا شما فرصتی را می شناسید که ریپل در برابر آن ها مزبتی داشته باشد؟
 •   آیا فکر می کنید که تیم Ripple آن را خاموش می کند؟
 • تیم Ripple برای رسیدن اهدافشان در بازه سه ماه چه کارهایی انجام می دهند؟

برای داشتن اطلاعات بیشتر باید صحبت های بنیانگذار Ripple برد گارلینگوس را دنبال کنید ، او درباره همه چیز صحبت می کند از جمله اینکه آیا باید در Ripple سرمایه گذاری کرد؟ و اینکه چگونه Ripple می تواند انقلابی اقتصادی باشد.

نتیجه گیری – آیا سرمایه گذاری در ارزش پول نقد است؟

Ripple احتمالا در طول چند سال آینده با بانک های بزرگتری قرارداد خواهد بست، زیرا آنها یک شبکه حل مساله جهانی ارائه می دهند که پرداخت های واقعی را در سطح بین المللی انجام می دهد و هزینه های معامله را کاهش می دهد.

هر کسی که دارایی دیجیتال ذاتی را میپسندد، XRP را خریداری می کند، اگر Ripple در سرتاسر بخش بانکی پیشرفت کند، می تواند درآمد هنگفتی را برای سرمایه گذاری خود کسب کند. در حالی که ماندگاری، مفهوم XRP تبدیل به یک ارز ذخیره شده جهانی شده است، یک سناریو ایده آل برای سرمایه گذاران است.

اگر چه ارزش XRP در سال ۲۰۱۷ به طور چشمگیری افزایش یافته است، من معتقدم که این فقط آغاز صعود آن است. با این حال، همانطور که همیشه بوده سود زیاد با ریسک زیاد نیز همراه است . لطفا مطمئن شوید که مسئولیت رسیدگی را قبلا انجام داده اید .

 

جهت آشنایی بیشتر با نحوه تجارت کریپتوکارنسی به این صفحه مراجعه کنید .

49 نظر

 • Admin
  Posted آذر ۱۵, ۱۳۹۶ ۹:۱۳ ب٫ظ 0Likes

  با توجه به به روز رسانی های مکرر ارز ها ، ممکن است اشکالاتی در ترجمه وجود داشته باشد که با گسترش تیم ترجمه درآینده امیدواریم ترجمه بهتری ارائه بدیم.

 • farbod
  Posted آذر ۲۹, ۱۳۹۶ ۱۰:۰۱ ق٫ظ 0Likes

  تا به حال متن از ریپل به این کاملی ندیده بودم
  مرسی … آیا استخراج هم میشه کرد؟

  • Admin
   Posted آذر ۲۹, ۱۳۹۶ ۱۰:۴۷ ق٫ظ 0Likes

   با سلام
   خیر دوست عزیز این ارز به صورت متمرکز بوده و تعداد مشخصی از آن موجود است و قابل استخراج نیست.

   • حامد
    Posted دی ۳, ۱۳۹۶ ۶:۵۴ ب٫ظ 0Likes

    به نظرتون ارزش ریپل بالاتر از این میرود . وآیا خرید تعداد کم برای سرمایه گذاری منطقی می باشد.
    Telegram ID : hamedir7
    ممنون میشم جواب دهید.

    • Admin
     Posted دی ۳, ۱۳۹۶ ۷:۱۲ ب٫ظ 0Likes

     با سلام
     با توجه به اینکه تعداد کوین های موجود ریپل در حدود ۹۹ میلیارد میباشد و به صورت متمرکز بوده و قابل استخراج نیست ، خرید آن در تعداد بالا به تامل بیشتری نیاز دارد ، ولی در تعداد پایین میتوانید گزینه مناسبی در سبد سرمایه گزاری کوین ها برای بلند مدت باشد .

 • مهدی
  Posted دی ۵, ۱۳۹۶ ۳:۳۸ ب٫ظ 0Likes

  سلام. آخرین قیمتی که پیشبینی میکنید برای ریپل چقدر است و چه سالی؟ قیمت واقعی ریپل چقدر هست

  • Admin
   Posted دی ۱۴, ۱۳۹۶ ۲:۵۶ ب٫ظ 0Likes

   با توجه به مبهم بودن آینده قیمت این ارز هم در آینده مبهم است ولی با توجه به اینکه در تاریخ ۱۱ ژانویه سال ۲۰۱۸ این ارز به صرافی DMM ژاپن اضافه میشود پیشبینی افزایش قیمت را دارد که نوسان های رو به رشد کنونی هم شاهدی بر این ادعاست.

 • محمود میررفیع
  Posted دی ۸, ۱۳۹۶ ۱۱:۵۰ ق٫ظ 0Likes

  باسلام،
  من تازه با این ارزهای دیجیتالی آشنا شدم، ممنون میشم بفرمایید چگونه پول واریز کنیم به کیف پول مثلا لدجر نانو اس. باتشکر. محمود

  • Admin
   Posted دی ۸, ۱۳۹۶ ۱۲:۴۶ ب٫ظ 0Likes

   با سلام
   شما رو ارجاع میدم به این ویدیو جامع که توسط سایت کوین ایران تهیه شده
   https://www.aparat.com/v/XO98h
   موفق باشید.

 • مهدی
  Posted دی ۱۴, ۱۳۹۶ ۹:۳۳ ق٫ظ 0Likes

  سلام. اینکه میگین متمرکزه، یا میشه استخراج کرد یا نه ،یعنی چی؟اگه خرید کردیم میشه پول رو کامل در اورد؟
  ببخشید من تازه کارم. ممنون میشم توضیح بدین

  • Admin
   Posted دی ۱۴, ۱۳۹۶ ۱:۲۸ ب٫ظ 0Likes

   به طور کلی یکی از راه های بدست آوردن بعضی از ارز های دیجیتال مانند بیت کوین استخراج یا ماین کردن آنها می باشد.بهطور مثال در رابطه با استخراج بیت کوین، نحوه کار بیت کوین به این صورت است که هر بیت کوین دارای یک هش کد (Hash) خاص می باشد. در حال حاضر در هر ۱۰ دقیقه، یک بیت کوین در شبکه تولید می شود که به این معنی است که یک هش کد، در شبکه تولید و در دسترس عموم قرار می گیرد. اما این کد، مخفی بوده و به کسی نمایش داده نمی شود. برای بدست آوردن این هش کد، باید تمامی حالات ممکن را امتحان نمود. این کد هش، دارای ۲۵۶ بیت می باشد که با توجه به قوانین آمار و احتمالات برای بدست آوردن یک هش آن، باید ۲ به توان ۲۵۶ حالت ممکن را بررسی نمود.
   ولی ارز ریپل قابل استخراج نیست بدیم معنی که کاربر ها نمیتوانند آن را تولید کنند و این ارز تماما تولید شده و تمام آن در دست افراد خاصی تعلق دارد و غیر متمرکز نیست . در صورت خرید ریپل شما میتونید توسط اکسچنج های گفته شده در این صفحه ریپل یا هر ارز دیگری را به بیت کوین تبدیل کرده سپس در صورتی که میخواهید بیت کوین خودتون رو به ریال تبدیل کنید آن را به صراف های ایرانی فروخته و به ریال تبدیل کنید.

 • علی
  Posted دی ۱۵, ۱۳۹۶ ۱۰:۰۶ ق٫ظ 0Likes

  سلام ممنون بابات مطالب مفیدتون .

  من لجر تهیه کردم و قصد خرید ریپل دارم
  مقدوره گام به گام فرایندشو توضیح بدید چون کمی گیج شده ام
  سپااس فراوان

  • Admin
   Posted دی ۱۵, ۱۳۹۶ ۱۱:۱۰ ق٫ظ 0Likes

   با سلام
   در رابطه با استفاده از نانو لجر شما رو ارجاع میدم به این ویدیو جامع که توسط سایت کوین ایران تهیه شده
   https://www.aparat.com/v/XO98h
   در رابطه با خرید ریپل ابتدا باید بیت کوین خریداری کنید از یک صرافی ایرانی بعد از خرید بیت کوین میتونید به هریک از اکسچنج های پیشنهادی در تب پیشنهادات مراجعه کنید و در هر یک از آنها شما میتونید بیت کوین خودتون رو تبدیل به ریپل یا هر ارز دیگر کنید بعد از آن کوین خودتون رو به کیف پول نانو لجر انتقال بدید که نحوه استفاده از آن در ویدیو ذکر شده .
   موفق باشید

 • سهیل
  Posted دی ۱۶, ۱۳۹۶ ۲:۰۰ ب٫ظ 0Likes

  سلام

  ایا کیف پول های انلاین (کیف پول های اینترنتی) بابت نگهداری ارز ها کارمزد دریافت می کنند.

  ممنون

  • Admin
   Posted دی ۱۶, ۱۳۹۶ ۳:۴۰ ب٫ظ 0Likes

   با سلام
   خیر جهت نگهدای پول کارمزدی دریافت نمیکنند ولی برای ارسال پول و بعضی از آنها برای واریز و هم برای برداشت پول کارمزد دریافت میکنند .

 • سرمدی
  Posted دی ۱۶, ۱۳۹۶ ۲:۴۳ ب٫ظ 0Likes

  سلام و خسته نباشید
  ممنون میشم بفرمایید که به نظر شما بین آیوتا و ریپل کدام آینده ی بهتری دارد ؟
  همچنین اینکه چگونه می شود کیف پول لجر نانو تهیه کرد ؟
  با مستر کارت و ویزا کارت مجازی میشه از کدام سایت های صرافی خارجی خرید کرد ؟

  • Admin
   Posted دی ۱۶, ۱۳۹۶ ۳:۴۴ ب٫ظ 0Likes

   با سلام
   هر دوی آنها ارز های خوبی هستند ولی ریپل غیر متمرکز نیست و میتواند توسط صاحبان اصلی آن کنترل شود . در رابطه با تهیه کیف پول نانو لجر ، این کیف پول در سایت آمازون به فروش میرسد با قیمت مناسب در صورتی که میتوانید مستقیم از سایت آمازون تهیه کنید خیلی مناسب تر برای شما تمام میشود در غیر اینصورت باید از سایت های واسطه ایرانی تهیه کنید که در اینصورت ناچارید هزینه واسه گری هم پرداخت کنید .

 • امیر
  Posted دی ۱۶, ۱۳۹۶ ۲:۴۵ ب٫ظ 0Likes

  کدام کیف پول های مجازی کارمزد کمتری دریافت می کنند ؟

  • Admin
   Posted دی ۱۷, ۱۳۹۶ ۶:۰۶ ق٫ظ 0Likes

   کارمزد هر سایت میتواند متفاوت باشد ، در هر سایت در قسمت fee که که معولا پایین صفحه است کارمزد ها ذکر میشوند در رابطه با بیت کوین ، لایت کوین ، بیت کوین کش و بیت کوین گولد من سایت https://www.bitgo.com/ را پیشنهاد میکنم ، البته خودتان نیز میبایست تحقیقات لازم را انجام دهید در رابطه با یافتن کیف پول مناسب .

 • sajjad
  Posted دی ۱۷, ۱۳۹۶ ۵:۰۹ ب٫ظ 0Likes

  سلام . ایا ۲۰ عدد ریپل که کیف پول انرا نگه میدارد نابود میشه . یعنی نمیشه ازش استفاده کرد؟ . اگه بخوایم کیف پول رو ببندیم برمیگرده

  • Admin
   Posted دی ۱۷, ۱۳۹۶ ۵:۱۸ ب٫ظ 0Likes

   با سلام
   خیر نابود نمیشه ولی بسته به نوع کیف پول ممکن نتوانید انتقالش دهید مثلا در کیف پول ریپل سایت بایننس حداقل مقدار ریپل برای انتقال ۲۲ عدد است یعنی اگر کمتر از این باشد نمیتوانید آن را انتقال دهید مگر اینکه موجودی را بیشتر کنید تا قابل انتقال شود .

 • sajjad
  Posted دی ۱۷, ۱۳۹۶ ۵:۳۰ ب٫ظ 0Likes

  سلام . من ۴۰ تا توی کیف پول coin payments ذخیره کردم. با بستن کیف پول میشه اونهارو خارج کرد یا ۲۰ تا برای همیشه توش میمونه

  • Admin
   Posted دی ۱۷, ۱۳۹۶ ۵:۴۰ ب٫ظ 0Likes

   با سلام
   در صورتی که بخواهید تمام ۴۰ عدد را خارج کنید میتوانید البته مقدار کارمزد انتقال از این عدد کم میشود ، در ضمن در کیف پول های کریپتو کارنسی مفهومی به نام بستن حساب وجود ندارد ، آدرسی که برای شما صادر شده تا همیشه برای شما خواهد بود حتی اگر تمام موجودی را از آن خارج کنید .

 • sajjad
  Posted دی ۱۷, ۱۳۹۶ ۵:۵۴ ب٫ظ 0Likes

  ببخشید الان کارمزد چقدره؟ و اینکه من اگه بخوام یک زمانی بفروشم میتونم هر ۴۰ تارو انتقال بدم؟

  • Admin
   Posted دی ۱۷, ۱۳۹۶ ۶:۲۸ ب٫ظ 0Likes

   کارمزد ریپل در کیف پول های مختلف متفاوت است و معمولا مقدار کمی بین ۰.۰۱ تا ۰.۱ ریپل میباشد . بله تمام ۴۰ کوین منهای کارمزد را میتوانید انتقال دهید یا بفروشید .

 • sajjad
  Posted دی ۱۷, ۱۳۹۶ ۹:۵۵ ب٫ظ 0Likes

  ایا برای نگه داشتن ارز در کیف پول ها محدودیت زمانی وجود داره یا میتوان چندین سال انرا درون کیف پول نگه داشت؟

  • Admin
   Posted دی ۱۸, ۱۳۹۶ ۵:۱۷ ق٫ظ 0Likes

   خیر محدودیتی وجود نداره و تا وقتی وبسایت مورد نظر وجود دارد کیف پول هم هست .

 • sajjad
  Posted دی ۱۸, ۱۳۹۶ ۴:۰۵ ب٫ظ 0Likes

  سلام . انتقال دوج کوین به کیف پول چقدر زمان میبره؟

  • Admin
   Posted دی ۱۸, ۱۳۹۶ ۴:۱۸ ب٫ظ 0Likes

   با سلام
   بسته به ترافیک شبکه که این روزها زیاد شده ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت زمان ببرد.

 • sajjad
  Posted دی ۱۸, ۱۳۹۶ ۷:۴۱ ب٫ظ 0Likes

  به نظر شما بهترین ارزها برای سرمایه گذاری چیست؟

  • Admin
   Posted دی ۱۸, ۱۳۹۶ ۸:۴۲ ب٫ظ 0Likes

   با سلام

   در ابتدا باید بیان کنم که تمامی ارزهای پیشنهاد شده نظر شخصی میباشد و مسئولیتی را بر عهده نمیگیرم ، شما باید خودتان قبل از هر اقدامی تحقیقات لازم را انجام دهید .

   ارز های پیشنهادی برای طولانی مدت

   XRP به دلیل تراکنش های سریع و همکاری با بانک های مختلف
   QTUM به دلیل ایجاد بستری مناسب برای استارت اپ ها
   IOTA کوینی با کارمزد انتقال صفر که از بلاک چین استفاده نمیکند.
   XRB این ارز تحولی شگرف را در زمینه نقل و انتقال مالی با کارمزد صفر به وجود آورده و برعکس آیوتا با اینکه کارمزد نقل و انتقال صفر است از بلاک چین استفاده میکند.
   DRGN به دلیل ایجاد بستری مناسب برای شرکت های مختلف از جمله دیزنی
   FUN به دلیل ایجاد بستری مناسب برای کازینو ها بر مبنای بلاک چین
   BNB کوین مخصوص سایت بایننس که کارمزد استفده از این ارز در سایت بایننس ۵۰ درصد تخفیف دارد.
   ADA یا کادانو به دلیل تیم برنامه نویسی قوی و وایت پیپر عالی .

 • Sajad
  Posted دی ۲۷, ۱۳۹۶ ۸:۵۰ ب٫ظ 0Likes

  سلام
  من تازه تو بورس زندگیمو از دست دادم
  مبلغ اندکی برای شروع دارم
  به نظرتون کدوم ارز خریداری کنم
  با تشکر

  • Admin
   Posted دی ۲۸, ۱۳۹۶ ۹:۴۸ ب٫ظ 0Likes

   با سلام
   در ابتدا باید عرض کنم که من مشاور مالی نیستم و مسئولیت خرید و فروش های انجام شده با خودتان است ، و اما در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بازار کریپتو کارنسی یک جنگل واقعی است!
   در این بازار هیچ تضمینی وجود ندارد و میتواند خیلی پر ریسک تر از بورس باشد و اما نکاتی که شاید بد نباشد بدانید
   بازار کریپتوکارنسی میتواند سود بیشتری داشته باشد و همزمان نیز ریسک بیشتری ، من شخصا هیچوقت ریسک زیاد نمیکنم چون ترجیح میدم یه برنده معمولی باشم تا یه بازنده عالی!
   این که انتظار داشته باشد در یک سال پول شما۱۰۰ برابر شود ، البته امکان پذیر است ولی به همان اندازه ربسکش بیشتر است ، که من نمیدانم شما چطور باید توانایی تحمل ریسک بیشتر را پیدا کنید!
   من شخصا به دو برابر کردن سرمایه خود در یک سال راضی و خشنودم.
   موضوع آخر اینکه در این بازار ترید بلند مدت معمولا بهتر جواب میدهد تا روزانه یا کوتاه مدت ، سود کمتری دارد و البته ریسک کمتری
   سهم هایی که من برای ترید طولانی مدت پیشنهاد میکنم :
   XRP_IOTA_XRB_DRGN_NEO_ETH
   در آخر اینکه لطفا قبل از هرگونه اقدام خرید یا فروش تحقیقات لازم را انجام دهید.

 • javad
  Posted دی ۲۸, ۱۳۹۶ ۱۰:۴۸ ق٫ظ 0Likes

  سلام خسته نباشی ممنون بابت توضیحات کامل میشه لطف کنید بگین چجوری بخرم مسخام پونصد تا واس طولانی مدت بخرم ولی تاحالا ارز دیجیتال نخریدم بهم بگین چطوری تاسرم کلاه نره

  • Admin
   Posted دی ۲۸, ۱۳۹۶ ۹:۵۱ ب٫ظ 0Likes

   با سلام
   شما میبایست ابتدا بیت کوین تهیه کنید که میتوانید از آموزش های خرید بیت کوین در تب بیت کوین استفاده کنید و یا از صرافی ها ایرانی بیت کوین تهیه کنید بعد از آن میتوانید با مراجعه به تب خرید ریپل در سایت اقدام به خرید ریپل فرمایید ، در صورتی که سوالی داشتید در خدمتم.

 • حمید لنکرانی
  Posted دی ۳۰, ۱۳۹۶ ۴:۴۹ ب٫ظ 0Likes

  سلام
  ممنون از وقتی که برای پاسخ ها می گذارید
  برای خرید مستقیم با کارت اعتباری چیکار باید بکنم از چه سایت هایی میشه خرید کرد

 • حمید لنکرانی
  Posted دی ۳۰, ۱۳۹۶ ۴:۵۶ ب٫ظ 0Likes

  البته منظورم خرید مستقیم ریپل و با کارتهای اعتباری ویزا یا مستر

  • Admin
   Posted دی ۳۰, ۱۳۹۶ ۵:۱۴ ب٫ظ 0Likes

   با سلام
   جهت اطلاع از نحوه خرید ریپل به صورت مستقیم باویزا یا مستر کارت میتوانید به این صفحه مراجعه کنید .

 • هانیه
  Posted بهمن ۵, ۱۳۹۶ ۲:۰۷ ب٫ظ 0Likes

  سلام من میخواستم ریالی پول بریزم و ریپل بخرم…..ممنون میشم منو راهنمایی کنید که از کجا و چطوری بخرم

  ID telegram:Hania71

  • Admin
   Posted بهمن ۵, ۱۳۹۶ ۱۰:۴۵ ب٫ظ 0Likes

   با سلام
   شما برای خرید ریپل ابتدا می بایست بیت کوین تهیه کنید که میتوانید از سایت لوکال بیت کوین خرید کنید که در این صفحه توضیح داده شده و یا به صرافی ایرانی فرهاد اکسچنج مراجعه کنید به این آدرس
   بعد از خرید بیت کوین میتوانید با بیت کوین خود ریپل تهیه کنید که میتوانید از سایت چنجلی استفاده کنید که در این صفحه توضیح داده شده و یا به صرافی بایننس به این آدرس مراجعه کرده ، ثبت نام کرده و در آنجا بیت کوین خود را به ریپل تبدیل کنید ، خوبی سایت بایننس این است که خود سایت به شما به صورت رایگان کیف پول ریپل را میدهد ، که بعد از آن میتوانید ریپل خود را در سایت بایننس نگه دارید یا آن را انتقال دهید به کیف پول ریپل مورد نظر خود .

 • پریسا
  Posted بهمن ۲۸, ۱۳۹۶ ۱۲:۳۸ ب٫ظ 0Likes

  به علت وجود لینک تبلیغاتی در متن کامنت ، این کامنت حذف شد .

 • amir
  Posted فروردین ۹, ۱۳۹۷ ۵:۲۶ ب٫ظ 0Likes

  با سلام.اگ در حال حاضر ۱۰میلیون ریپل بخریم بعد یکسال میزان سودش چقده؟؟لطفا راهنمایی کنین

  • Admin
   Posted فروردین ۹, ۱۳۹۷ ۹:۵۶ ب٫ظ 0Likes

   با سلام
   این بازار مانند بازار طلا و دلار نوسانی هست و نمیشه عدد دقیقی رو به عنوان سود گفت ، با توجه به پیشرفت های ریپل و همکاری آن با بانک های مختلف آینده خوبی برای آن پیش بینی می شود ، البته آینده همواره میتواند پر از فراز و نشیب باشد.

 • Ebi
  Posted فروردین ۱۶, ۱۳۹۷ ۷:۴۷ ب٫ظ 0Likes

  با سلام
  جهت خرید و فروش ارزهای دیجیتال موجود آیا سایتهای فارسی موجود معتبر هستند؟

  • Admin
   Posted فروردین ۱۶, ۱۳۹۷ ۸:۳۳ ب٫ظ 0Likes

   با سلام
   با توجه به اینکه هنوز قانون واضحی در رابطه با ارزهای دیجیتال در ایران وضع نشده است ، متاسفانه هیچکدام از سایت های خرید و فروش ارزهای دیجیتال ایرانی نماد تجارت الکترونیکی را که لازم است تمام سایت های خرید و فروش داشته باشند ندارند ، از این رو تا وضع قوانین و قانونی شدن صرافی های خرید و فروش ایرانی من پیشنهاد میکنم از سایت های Changelly و Binance به دلیل سابقه و امنیت بسیار بالایشان ، همچنین کارمزد کمی که میگیرند و نرخ تبدیل منصفانه دارند ، استفاده کنید جهت تبدیل یا خرید ارز الکترونیکی خود که در این صفحه می توانید راهنمای استفاده از این سایت ها را مطالعه کنید.

 • نگین
  Posted فروردین ۲۳, ۱۳۹۷ ۱۰:۵۸ ب٫ظ 0Likes

  برا هر ارزی (هدفم اتریوم و ریپل هست) اول باید بیت کوین خرید ؟؟؟؟ الان دقیقا با ۷۰۰ دلار میخواستم شروع کنم ولی کاملا تازه کارم و انقد مقاله خوندم هنگ کردم…اللن در قدم اول چکار کنم ؟ لطفاااااا راهنمایی کنید

  • Admin
   Posted فروردین ۲۴, ۱۳۹۷ ۱:۲۱ ب٫ظ 0Likes

   با سلام
   ارزان ترین راه برای خرید ریپل یا هر ارز دیگری به جز بیت کوین خرید آن با بیت کوین است ، چرا؟چون بیشتر صرافی های ایرانی مقادیر محدودی ریپل یا ارز های دیگر دارند و گاهی اوقات موجودی ندارند ، بهترین و مناسب ترین راه که همیشه هم در دسترس هست ، نیازی با تایید هویت و ارسال مدارک شناسایی هم ندارد خرید بیت کوین از صرافی های ایرانی است که در سایت digiarz معرفی شده و یا استفاده از سایت لوکال بیت کوین ، سپس خرید ریپل یا هر ارز دیگری از طریق وب سایت های چنجلی یا بایننس که در این صفحه نحوه خرید و فروش توضیح داده شده .

 • میثم
  Posted خرداد ۱۸, ۱۳۹۷ ۳:۰۲ ب٫ظ 0Likes

  با سلام. میخاستم بدونم که با خرید هر پول مجازی آیا سود به ما تعلق میگیرد یا خود همون پول رو میشه فروخت .؟؟
  بر فرض مثال اگر ما هزار ریپل بخریم اگر قیمتش چهار دلار بشه و بر حسب قیمت الان یک دلار باشه یعنی ما سه هزار دلار سود کردیم یا فقط درصدی از اون به ما تعلق میگیره ؟؟

  • Admin
   Posted خرداد ۱۸, ۱۳۹۷ ۴:۱۳ ب٫ظ 0Likes

   با سلام
   خرید پول مجازی دقیقا شبیه خرید سهام یک شرکت یا طلا یا دلار است ، اگر شما در حال حاضر دلار بخرید و بعدا قیمت دلار بالاتر رود شما همان میزان سود میکنید ، ارزهای مجازی هم دقیقا همینطور هستند ، شما با خرید هر ارز در حقیقت سهام آن شرکت را خریداری میکنید ، به طور مثال اگر شما ۱۰۰۰ عدد ارز ریپل را در قیمت ۱ دلار خریداری کرده باشید و قیمت ریپل ۴ دلار شود شما دقیقا ۳۰۰۰ دلار سود کرده اید و اگر پایینتر از ۱ دلار هم بیاید هم شما ضرر کرده اید در صورتی که در قیمت ۱ دلار خریداری کرده باشید ، نحوه خرید و فروش ارزهای مجازی هم در قسمت آموزش ترید در منو آورده شده و بسیار راحت است ، حتی راحت تر از خرید و فروش دلار و یا طلا!

نظر خود را بیان کنید