آموزش تجارت ارز های دیجیتال _ راهنمای مبتدی

 

همه چیزهایی که  برای شروع ترید یا تبادل کریپتوکارنسی هایی مانند Bitcoin، Litecoin، و Ethereum بدانید را

ما توضیح می دهیم که چگونه این تجارت را آغاز کنید .برای شروع معاملات cryptocurrency شما باید یک کیف پول

cryptocurrency و یک اکسچنج را برای تجارت انتخاب کنید.

 

تبادل کریپتوکارنسی چگونه انجام میشود؟

برای اکثر سرمایه گذاران حوزه ارزهای دیجیتال، استفاده از صرافی متمرکز تبادل کریپتو‌کارنسی یکی از مهمترین راه ها برای معاملات است. در واقع صرافی های تبادل کریپتو‌کارنسی، سیستم عامل های آنلاین هستند که برای تبادل کریپتو‌کارنسی استفاده می شوند.

این صرافی ها متداول ترین وسیله ای هستند که سرمایه گذاران برای  تبادل کریپتو‌کارنسی از آنها استفاده می کنند.

برای برخی از سرمایه گذاران ممکن است درک مفهوم مبادله «متمرکز» کمی سخت باشد ، زیرا ارزهای دیجیتالی اغلب با عنوان «غیرمتمرکز» معامله می شوند.

حال منظور از مبادله «متمرکز» چیست و چرا این مبادلات برای موفقیت صنعت رمزنگاری بسیار مهم است؟

استفاده از اشخاص ثالث در تبادل کریپتو‌کارنسی

در اصطلاح «تبادل کریپتو‌کارنسی متمرکز» به ایده ی استفاده از یک شخص واسطه یا شخص ثالث برای کمک به انجام معاملات اشاره دارد. خریداران و فروشندگان برای تبادل کریپتو‌کارنسی به طور یکسان به این شخص واسطه اعتماد می کنند تا بتواند دارایی های خود را اداره کند. این امر در یک مجموعه بانکی متداول است؛ جایی که مشتری برای نگهداری پول خود به بانک اعتماد می کند.

دلیل راه اندازی این سیستم این است که بانک ها امنیت و نظارت را برای مشتری و دارایی وی ارائه می دهند که فرد نمی تواند به تنهایی این امنیت و نظارت را داشته باشد. در مورد مبادله متمرکز تبادل کریپتو‌کارنسی، همان اصل اعمال می شود. سرمایه گذاران اطمینان دارند که نه تنها مبادلاتشان با خیال راحت انجام می شود بلکه برای یافتن شرکای تجاری از شبکه کاربران موجود در بورس نیز میتوانند استفاده کنند.

پیشنهاد خواندنی:
مقابله ونزوئلا با بحران اقتصادی با ارزهای دیجیتال!

در مورد ارزهای رمزپایه، که غالباً در کیف پول های دیجیتال ذخیره می شوند، فرد می تواند با فراموش کردن رمزهای دسترسی به کیف پول خود صدها یا هزاران دلار از ارزهای دیجیتال را ازدست بدهد. استفاده از سیستم تبادل کریپتو‌کارنسی متمرکز اجازه نخواهد داد که چنین اتفاقی بیفتد زیرا از محل نگهداری سرمایه های سرمایه گذار(کیف پول بیت کوین) جداگانه محافظت می شود.

تفاوت بین مبادلات متمرکز و غیر متمرکز

مبادلات متمرکز می تواند برای انجام معاملات، از دارایی دیجیتال به پول فیزیکی (یا برعکس) استفاده کند. آنها همچنین می توانند برای انجام تبادل کریپتو‌کارنسی بین دو ارز رمزنگاری شده مختلف نیز استفاده شوند. در حالی که به نظر می رسد این سیستم انواع مختلف معامله را پوشش کامل می دهد، هنوز هم بازاری برای نوع دیگری از ارز مبادله ای نیز وجود دارد.

کریپتوکارنسی

راه حل جایگزین مبادلات غیر متمرکز است.

در مبادلات غیر متمرکز سیستم  شخص واسطه را حذف کرده و آنچه را که اغلب به عنوان یک محیط «بی اعتماد» تصور می شود، ایجاد می کند. این نوع از تبادل کریپتو‌کارنسی به عنوان مبادله نظیر به همتا عمل می کند. دارایی ها هرگز توسط یک سرویس مانند بانک نگهداری نمی شوند و معاملات کاملاً براساس قراردادهای هوشمند و مبادلات کوانتومی انجام می شود. تفاوت اساسی بین تبادل کریپتو‌کارنسی متمرکز و تبادل کریپتو‌کارنسی غیرمتمرکز این است که آیا یک شخص واسطه حضور دارد یا نه.

مبادلات تبادل کریپتو‌کارنسی غیرمتمرکز در مقایسه با مبادلات تبادل کریپتو‌کارنسی متمرکز گستردگی و محبوبیت کمتری دارند. با این وجود، مبادلات تبادل کریپتو‌کارنسی غیر متمرکز تقریبا همیشه وجود داشته اما این امکان وجود دارد که سرمایه گذاران در آینده مبادلات تبادل کریپتو‌کارنسی متمرکز را برای معاملات خود برگزینند.

جفت پول های فیزیکی با ارزهای رمز نگاری شده

تفاوت بین تبادل کریپتو‌کارنسی متمرکز و تبادل کریپتو‌کارنسی غیرمتمرکز این است که مبادلات تبادل کریپتو‌کارنسی متمرکز می تواند یک شخص واسطه ای را داشته باشد.مبادلات غیر متمرکز در سطح بالا نسبت به مبادلات متمرکز محبوبیت کمتری دارند با این حال ، مبادلات غیر متمرکز در هر زمانی وجود دارد و می تواند به شما این امکان را بدهد که بتوانید سریع معامله کنید .

در بورس بیشترمعاملات متمرکز تبادل کریپتو‌کارنسی ارائه میشود. مبادله ی ارزهای دیجیتال با سایر ارزهای دیجیتال در این معاملات رایج است.

به این ترتیب، به مشتریان امکان تجارت و تبادل کریپتو‌کارنسی (مبادله بیت کوین در مقابل اترها ) را می دهد. صرافی های کمی وجود دارد که تبادل پول فیزیکی با  ارزهای رمزپایه را در اختیار شما قرار می دهند به عنوان مثال تبادل بیت کوین با دلار آمریکا امکان پذیر است.

با این حال برخی از بزرگترین مبادلات رمزنگاری در جهان از نوع تبادل پول های فیزیکی با ارزهای رمزنگاری شده است. بخشی از دلیل این امر احتمالاً این است که آنها به عنوان یک منبع دسترسی مستقیم به بازار ارزهای رمزنگاری شده خدمت می کنند.

از آنجا که بسیاری از سرمایه گذاران موجود در فضای نسبتاً جدیدی برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستند، احتمال بیشتری دارد که به سمت این نوع صرافی ها روی آورند.

برخی از این مبادلات شامل Coinbase ، Robinhood ، Kraken و Gemini است.

عناصر اصلی صرافی های متمرکز

در همه زمانها مبادلات متمرکز رمزنگاری وجود داشته، با این حال همه آنها موفق عمل نخواهند کرد و صرافی ها کار سختی تا رسیدن به موفقیت در پیش دارند. موفقیت یا عدم موفقیت در مبادله به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از مؤلفه های اصلی موفقیت حجم معاملات است.

کریپتو‌کارنسی
تریدینگ ارزهای دیجیتالی

حجم معاملات

به طور کلی؛ هرچه میزان حجم معاملات بیشتر باشد، نوسانات و دستکاری در بازار که در بورس اتفاق می افتد بیشتر است. نوسانات یک نکته اساسی در معاملات هستند. به دلیل مدت زمان لازم برای انجام معاملات، ارزش یک سکه یا یک ارز مشخص می تواند بین زمان شروع معاملات و زمان اتمام آن تغییر کند. هرچه حجم معاملات کمتر باشد و معاملات سریعتر انجام شود، احتمال بروز این نوسان کمتر خواهد بود.

یکی دیگر از عناصر مهم مبادله موفق متمرکز امنیت است.

 امنیت

در حالی که هیچ مبادله ای از فعالیت های مخرب مانند هک شدن کاملاً مصون نیست، برخی از آنها از سایرین امن ترهستند. نحوه واکنش ارز مبادله ای به رویدادی مانند هک به هیچ وجه مشخص نیست. برخی از صرافی ها برای بازپرداخت ضرر مشتری بسیار تلاش میکنند. در حالی که برخی دیگر در این رابطه کمتر موفق بوده اند. هنوز هم اشخاصی هستند که در نتیجه این نوع حملات ورشکست شده اند.

بهترین راه برای شناخت ارزهای خوب چیست؟

 • مطالعه white paper ارزها در سایت خودشان(white paper یک فایل PDF هست که در مورد کارایی آن ارز توضیح داده شده)

مطالعه white paper سکه ها و تحقیق در مورد تیم هاشون و تحلیل وضعیت بازار می شود حدودی چند ماه بعد را پیش بینی کرد

اگر سرمایه را بین سکه هایی که پتانسیل رشد دارن تقسیم کنیم قطعا سود هنگفت می کنیم. مثلا اگر کسی سرمایش را بین پنج شش سکه قدرتمند در زمینه امنیت یک سال پیش تقسیم می کرد سکه هایی مثل verge dash zcash monero و … از یکی مثل verge هفت هشت هزار بزار برابر می شد سرمایش از یکی دیگه کمتر ولی در کل سود هنگفتی می کرد

بله ۸۰۰۰ برابر شده؛ یعنی شما اگر ۱۰۰۰ دلار ورج می خریدید ۱ سال پیش الان ۸ میلیون دلار سرمایه داشتید

البته از طریق مطالعه و پیگیری تا حدودی می شه آینده کوتاه مدت سکه ها را پیش بینی کرد.

 

۲. شناسایی افرادی که دارند روی آن ارز کار می کنند(برنامه نویس ها و تیم تبلیغاتی بعضی ارز ها بسیار قوی هستند و همین مسئله باعث پیشرفت سریع تر آنها می شود).

 1. برنامه اجرایی یا به اصلاح roadmap)طی شش ماه یا یک سال آینده چه میزان ارز قراره پیشرفت کنه و شرکت پشت ارز چه برنامه های اجرایی برای موفقیتش دارد).
 2. بررسی نقدهایی که کارشناسان روی ارز داشته اند.
 3. میزان ارتباط شرکت سازنده با مشتری ها و سهام دارها(آیا شرکت گروه تلگرامی دارد که از طریق آن با بتا تسترها و مشتری ها در ارتباط باشد؟ آیا در توییتر فعال هستند و هر چند روز مطلبی در مورد پیشرفت پروژه می گذارند؟)

 

مارکت کپ چیست؟

 

مارکت کپ یا حجم تبادلات ارز های رمزنگاری شده است که از این فرمول به دست می آید

مقدار در گردش × قیمت دلاری آن ارز

 

مارکت کپ سهام شرکت ها=

سهام قابل معامله × ارزش دلاری هر سهم

 

همچنین میشه گفت مارکت کپ در مورد شرکت ها ارزش آن شرکت رو مشخص میکند.

بین کمپانی های مختلف اپل با حدود ۹۰۰ میلیارد دلار بیشترین مارکت کپ را در Nasdaq دارد اما با سرعت رشدی که بازار ارز های کریپتو کارنسی دارد احتمالا کمتر از یک ماه دیگر به راحتی بالاتر از اپل قرار گیرند.

اگر میخواهید cryptocurrency را تجارت کنید، باید:

یک کیف پول ارز رمزنگاری شده و

یک مبادله مبادله ارز (یا دو) برای تجارت داشته باشید ،

برای آشنایی با اکسچنج های کریپتوکارنسی میتوانید به این صفحه مراجعه کنید .

 

 

یک صرافی برای خرید و فروش .

هر گزینه دارای مزایا و معایب است، اما به طور خاص، تنها اکسچنج قابل اعتماد برای ایرانی ها یعنی اکسچنج بایننس یا باینانس Binance اجازه می دهد تا یکی از تجارت ها و سرمایه گذاری مستقیم با استفاده از یک پلت فرم واحد را شروع کنید. با توجه به سهولت استفاده از آن برای مبتدیان، این صفحه بر این گزینه تمرکز دارد.

 

نکته: یک کیف پول کریپتوکارنسی جایی است که رمزارزه را که نشان دهنده سکه هستند (معادل ذخیره سازی پول در یک حساب بانکی)را بتوانید ذخیره کنید. یک مبادله مبنی بر مبادله ارز مانند یک بورس اوراق بهادار یا مانند یک مبادله ارز در یک بازار بورس خارجی است (یک مکان می تواند مبادله اوراق قرضه برای سایر مبادلات اوراق بهادار و ارزهای فیت مانند دلار آمریکا را انجام دهد). درست مثل اینکه اگر بخواهید سهام خود را به فروش برسانید، به یک حساب بانکی و دسترسی به بورس اوراق بهادار نیاز دارید، همان صفحه معامله یا اکسچنج برای رمزارزها cryptocurrency نیز نیاز است.

 

راهنمای تجارت Bitcoin برای مبتدی ها + نمونه ها و اشتباهات معمول

 

پنج اشتباه رایج ۹۰٪ از معامله گران Bitcoin چیست؟ چگونه می توانم شروع به تجارت کنم؟ چگونه می توانم تمام این نمودار قیمت های گیج کننده را که آنلاین می بینم، بخوانم؟

یک چیز وجود دارد که ما از در اینجا می پرسیم، چگونه می توان Bitcoins را تجارت کرد؟ ما قصد داریم چهار موضوع اصلی را پوشش دهیم: تعریف تجارت بیت کوین اصطلاحات اصلی که در هنگام مبادلات تجاری مواجه می شوند مقدمه ای بسیار کوتاه در نمودارهای خواندن قیمت ها و در نهایت، ما در مورد برخی از اشتباهات تجاری مشترک صحبت خواهیم کرد

بیایید شروع کنیم … . تجارت بیت کوین در مقابل سرمایه گذاری. بنابراین، تجارت(ترید) Bitcoin چیست و چطور از سرمایه گذاری در Bitcoin متفاوت است؟ خوب، هنگامی که مردم در Bitcoin سرمایه گذاری می کنند، معمولا این بدان معنی است که آنها بیتکوین را برای مدت طولانی خریداری می کنند. به عبارت دیگر، آنها معتقدند که قیمت در نهایت افزایش خواهد یافت، بدون در نظر گرفتن بالا و پایین هایی که در طول مسیر رخ می دهد. معمولا مردم در Bitcoin سرمایه گذاری می کنند، زیرا آنها به فن آوری، ایدئولوژی یا تیم پشت ارز اعتقاد دارند. سرمایه گذاران بیت کوین تمایل دارند که ارز را در بلندمدت نگه دارند. HODL یک اصطلاح رایج در جامعه Bitcoin است که در واقع از کلمه تایپ «HOLD» در یک پست قدیمی ۲۰۱۳ در انجمن BitcoinTalk متولد شد. بنابراین در حالی که سرمایه گذاران Bitcoin و HODL برای مدت طولانی خریداری می کنند، تجارت یا تریدرهای بیت کوین Bitcoin در کوتاه مدت خرید و فروش  Bitcoin میکنند هر زمان که آنها فکر می کنند سود می تواند ساخته شود. معامله گران Bitcoin را به عنوان ابزار ایجاد سود می بینند. گاهی اوقات، آنها واقعا درباره فناوری یا ایدئولوژی محصولی که در حال تجارت هستند، اهمیتی نمی دهند. مطمئنا مردم می توانند Bitcoin را در صورت بروز هرچه بیشتر در مورد آن بفروشند. و بسیاری از مردم در آن زمان سرمایه گذاری و تجارت می کنند. اما چرا بسیاری از مردم به دنبال معاملات ارزهای دیجیتال به خصوص Bitcoin  هستند؟

در اینجا چند دلیل وجود دارد: اول، بیتکوین بسیار فرار است. به عبارت دیگر، اگر بتوانید به طور صحیح پیش بینی بازار را مدیریت کنید، می توانید مقدار خوبی از سود ایجاد کنید. دوم، بر خلاف بازارهای سنتی، تجارت Bitcoin 24/7 باز است. بیشتر بازار های سنتی، مانند سهام و کالاها، زمان های باز و بسته دارند. با Bitcoin، هر زمان که بخواهید، می توانید خرید و فروش کنید. در نهایت، چشم انداز بیتکوین باعث می شود که تجارت بدون نیاز به فرآیند تأیید هویت طولانی آغاز شود. انواع روش معاملاتی به عنوان مثال، معاملات روزانه شامل انجام معاملات متعدد در طول روز و تلاش برای سود از حرکت های کوتاه مدت قیمت است. معامله گران روز، زمان زیادی را صرف تماشای صفحه نمایش کامپیوتر می کنند و در پایان روز، معمولا تمام معاملات خود را تمام می کنند.

Scalping یک استراتژی تجاری روزانه است که بسیاری از مردم در مورد آن صحبت می کنند. Scalping تلاش می کند سود قابل توجهی را در تغییرات قیمت های کوچک به دست آورد و اغلب آن را “جمع کردن سکه ها در مقابل hold عنوان می کند. Scalping بر معاملات بسیار کوتاه مدت متمرکز است و بر اساس این ایده است که سود کوچک به طور مرتب ریسک را محدود می کند و مزایایی را برای معامله گران ایجاد می کند  Scalper می تواند ده ها یا حتی صدها معامله را در یک روز انجام دهد. در همین حال، تریدر های میان مدت یا swingتلاش می کند تا از “چرخش” طبیعی چرخه های قیمت استفاده کنند. معامله گران میان مدت سعی می کنند شروع یک حرکت خاص قیمت را مشخص کنند و وارد تجارت شوند. سپس آنها را نگه می دارند تا زمانی که جنبش بیرون رود و سود ببرد. آنها سعی می کنند تصویر بزرگ در نظر بگیرند بدون مداوم بر روی صفحه نمایش کامپیوتر خود نظارت کنند. معامله گران swing یا گردشی می توانند یک پوزیشن یا موقعیت تجاری را هفته ها (یا ماه ها) آن را باز کنند تا زمانی که به نتیجه دلخواه برسند. بنابراین اکنون که می دانید تجارت ترید چیست.

چطور در واقع انجام می شود؟ چگونه کسی می تواند بیت کوین را پیش بینی کند؟

پاسخ کوتاه این است که هیچ کس واقعا نمی تواند پیش بینی کند که چه اتفاقی برای قیمت Bitcoin خواهد افتاد. با این حال، برخی از معامله گران الگوها، روش ها و قوانین خاصی را شناسایی کرده اند که به آنها امکان می دهد تا درازمدت سود ببرند. هیچ کس به طور منحصر به فرد ۱۰۰ درصد سود نمیکند، اما در اینجا این ایده است: در پایان روز، شما هنوز هم باید یک توازن مثبت را ببینید، حتی اگر شما در طول راه ضرر کرده اید. تحلیل بنیادی در مقایسه با تجزیه و تحلیل فنی افراد زمانی که بیت کوین ها (و یا هر چیز دیگری برای آن موضوع) را تجزیه و تحلیل بنیادی و تجزیه و تحلیل فنی می کنند، دو روش اصلی را دنبال می کنند. تحلیل بنیادی به تصویر بزرگ نگاه می کند. در مورد Bitcoin، تجزیه و تحلیل اساسی به بررسی صنعت Bitcoin، اخبار مربوط به ارز، پیشرفت های فنی Bitcoin (مانند شبکه لایتنینگ)، مقررات در سراسر جهان، و هر گونه اخبار و یا مسائل دیگر می تواند بر موفقیت Bitcoin تاثیر می گذارد. این روش به ارزش Bitcoin به عنوان یک تکنولوژی (بدون در نظر گرفتن قیمت فعلی) و نیروهای بیرونی (به منظور تعیین اینکه چه اتفاقی برای قیمت رخ خواهد داد) به نظر می رسد. به عنوان مثال، اگر چین ناگهان تصمیم به ممنوعیت بیت کوین، این تجزیه و تحلیل را پیش بینی می کند زمانی که قیمت احتمالا کاهش خواهد یافت. تجزیه و تحلیل فنی تلاش می کند پیش بینی قیمت را با مطالعه آمار بازار، مانند حرکت قیمت های گذشته و حجم معاملات، امتحان کند. این تلاش می کند الگوهای و روند قیمت را شناسایی کند، که ممکن است نشان دهد که چه چیزی در آینده در قیمت ها اتفاق خواهد افتاد. تجزیه و تحلیل فنی به شرح زیر است: صرفنظر از آنچه که در حال حاضر در جهان اتفاق می افتد، حرکات قیمت برای خود صحبت می کنند و برخی از داستان هایی را ارائه می دهند که به شما کمک می کند پیش بینی کنید که چه اتفاقی خواهد افتاد.

پس کدام روش بهتر است؟ خوب، همانطور که در ابتدا گفتم، هیچ کس نمی تواند آینده را دقیقا پیش بینی کند. با این حال، یک ترکیب سالم هر دو روش ممکن است بهترین نتایج را به دست آورد. درک شرایط معاملاتی بیت کوین اکنون ادامه دهید تا برخی از شرایط و پارازیت های گیج کننده را که در بسیاری از مبادلات با آنها مواجه می شوند را از بین ببرید. مبادلات Bitcoin سایت های آنلاین هستند که خریداران و فروشندگان به طور خودکار با هم همپوشانی دارند. تبادل متفاوت از یک شرکت بیت کوین است که به طور مستقیم بیت کوین را به شما عرضه می کند، مانند coinbase این نوع از شرکت معمولا هزینه بالاتری را پرداخت می کند. اکسچنج نیز از یک بازار مانند Bitcoins محلی متفاوت است، جایی که خریداران و فروشندگان به طور مستقیم با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند تا تجارت را کامل کنند. کتاب سفارش لیست کاملی از سفارشات خرید و سفارشات فروش را در کتاب سفارش بازار فهرست می کند که می تواند در مبادله مشاهده شود. سفارشات خرید نامیده می شود، از آنجا که مردم در قیمت برای خرید Bitcoin. با این حال، سفارشات فروش نامیده می شود.

depth graph

هر گاه مردم به “قیمت” Bitcoin اشاره می کنند، آنها در واقع به قیمت آخرین معاملات در یک مبادله خاص اشاره می کنند. این تمایز مهم رخ می دهد به این دلیل که هیچ قیمت جهانی Bitcoin وجود ندارد که هر کس به دنبال آن باشد. و گاهی، قیمت Bitcoin در کشورهای دیگر می تواند متفاوت از قیمت Bitcoin در ایالات متحده باشد، زیرا مبادلات عمده در این کشورها شامل معاملات متفاوت است. به غیر از قیمت، گاهی اوقات شرایط بالا و پایین را می بینید. این شرایط به بالاترین و پایین ترین قیمت در ۲۴ ساعت گذشته اشاره دارد.

اصطلاح مهم دیگر حجم یا Volume است. این اصطلاح رقمی برای تعداد کلی Bitcoins که در زمان معین معامله شده است معنی میدهد. روند معنی دار معمولا با حجم معاملات بزرگ همراه است، در حالی که روند ضعیف با حجم کم همراه است. یک روند صعودی سالم همراه با حجم بالا (زمانی که قیمت افزایش می یابد) و حجم کم (زمانی که قیمت کاهش می یابد). اگر شاهد یک تغییر ناگهانی قیمت در قیمت باشید، کارشناسان توصیه می کنند که میزان حجم معاملات مهم را تعیین کند، تا مشخص شود که آیا این تنها اصلاحی جزئی است یا آغاز یک روند متقابل. بنابراین در حال حاضر، شما بیشتر از شرایطی که شما در معامله به طور متوسط ​​با آن مواجه می شوید، می دانید. وقت آن است که ما به حرکت ادامه دهیم و بر انواع سفارشات که می توانید در مبادله قرار دهید برویم.

سه نوع سفارش وجود دارد یک سفارش بازار (یا فوری) به سفارش است که بلافاصله در هر قیمت ممکن انجام می شود بنابراین اگر شما سفارش بازار را برای خرید پنج بیت کوین ثبت کنید، ارزان ترین فروشندگان را ممکن است تا زمانی که به فروشندگان به اندازه کافی باشند پیدا نکنید  به عبارت دیگر شما ممکن است سه بیت کوین را با یک قیمت خریداری کنید و دو بیت کوین دیگر با قیمت بالاتر. در سفارش بازاریا market، شما خرید Bitcoin را متوقف کنید تا مقدار درخواست شده رسیده باشد. با سفارشات بازار، شما ممکن است پرداخت بیش از شما در نظر گرفته شده، بنابراین مراقب باشید. در همین حال، با یک سفارش محدود یا limit، شما فقط بیت کوین را با قیمت خاصی که تصمیم می گیرید خریداری یا فروش می کنید. به عبارت دیگر، سفارش ممکن است کاملا برآورده نشود، زیرا خریداران یا فروشندگان به اندازه کافی برای برآورده ساختن نیازهای شما وجود نخواهد داشت. بیایید بگوئیم شما یک سفارش محدود را برای خرید پنج بیت کوین در ۱۰،۰۰۰ دلار در هر سکه قرار داده اید. سپس شما می توانید تنها ۴ بیت کوین را به دست آورید، زیرا هیچ فروشنده دیگری حاضر نیست که بیت کوین نهایی خود را با ۱۰،۰۰۰ دلار فروخت. سفارش باقی مانده برای ۱ بیت کوین در آنجا باقی خواهد ماند، تا زمانی که قیمت دوباره ۱۰،۰۰۰ دلار برسد، و سفارش پس از آن انجام خواهد شد.

سفارش توقف ضرر یا stop limit  به شما اجازه می دهد که قیمت خاصی را که می خواهید در آینده به فروش برسانید را تعیین کنید، در صورتی که قیمت به طور چشمگیری کاهش پیدا کند. این نوع سفارش برای کم کردن زیان مفید است. این اساسا دستوراتی است که اکسچنج را به شرح زیر می گوید: اگر قیمت به میزان معینی یا به سطح خاصی کاهش یابد، بیت کوین ها را با قیمت پیش تعیین شده فروختم، بنابراین من به عنوان پول کمتری از دست خواهم داد. یک نظم توقف ضروری مانند یک نظم بازار عمل می کند. به عبارت دیگر، هنگامی که قیمت توقف به پایان رسیده، بازار شروع به فروش سکه های شما می کند تا زمانی که سفارش انجام شود. هزینه های سازنده و Taker سایر شرایطی که ممکن است هنگام تجارت در مبادلات مواجه شوند هزینه های سازنده و هزینه های دریافت کننده هستند. شخصا، من هنوز هم این مدل را یکی گیج کننده روش ها می دانم، اما سعی خواهیم کرد آن را بشکنیم. اکسچنج ها می خواهند مردم را به تجارت تشویق کنند. به عبارت دیگر، آنها می خواهند “بازار را ایجاد کنند.” بنابراین، هر زمان که یک سفارش جدید ایجاد کنید که توسط هر خریدار یا فروشنده موجود نباشد، شما اساسا یک سازنده بازار هستید و معمولا هزینه های پایینتری خواهید داشت. در ضمن، یک تسویه کننده بازار، سفارش هایی را انجام می دهد که بلافاصله اجرا می شوند، زیرا قبلا یک سازنده بازار برای مطابقت با درخواست های خود وجود داشت. Takers کسب و کار را از مبادله حذف می کنند، بنابراین معمولا هزینه های بالاتری نسبت به سازندگان دارند که سفارشات را به دفتر سفارش اوراق بهادار اضافه می کنند. به عنوان مثال، شاید شما یک سفارش محدود را برای خرید یک Bitcoin در ۱۰،۰۰۰ دلار (حداکثر)ثبت کرده اید، اما پایین ترین فروشنده تنها مایل به فروش ۱۱،۰۰۰ دلار است. سپس شما فقط یک بازار جدید برای فروشندگان ایجاد کردید که مایل به فروش ۱۰،۰۰۰ دلار هستند. بنابراین هر زمان که سفارش خرید را زیر قیمت بازار یا یک سفارش فروش بیش از قیمت بازار قرار دهید، به یک سازنده بازار تبدیل می شوید. با استفاده از همان مثال، شاید شما یک دستور محدود برای خرید یک بیت کوین را با ۱۲۰۰۰ دلار (حداکثر) بگذارید، و کمترین فروشنده یک بیت کوین را با ۱۱۰۰۰ دلار خریداری می کند. سپس سفارش شما فورا انجام خواهد شد. شما سفارشات را از دفتر سفارش اوراق بهادار حذف خواهید کرد، بنابراین شما به عنوان یک خریدار در نظر گرفته می شوید. نمودارهای خواندن قیمت اکنون که شما با شرایط مبادله اصلی Bitcoin آشنا هستید، به شما یک مقدمه کوتاه را در نمودارهای خواندن قیمت می دهم. کندل استیک یا نمودار شمعی آنها بر اساس یک روش باستانی ژاپنی از تجزیه و تحلیل فنی، در برنج تجاری در ۱۶۰۰ استفاده می شود. هر شمع بازه، پایین ترین، بالاترین و قیمت بسته شدن دوره زمانی داده شده را نشان می دهد. به همین دلیل گاهی اوقات مردم به شمع ها می گویند به عنوان OHLC (باز، بالا، پایین، نزدیک). بسته به اینکه آیا شمع سبز یا قرمز است، می توانید بگویید که آیا قیمت بسته شده  از زمان بندی زمانی بالاتر یا پایین تر از قیمت باز است. اگر یک شمع سبز باشد، به این معنی است که قیمت افت قیمت پایین تر از قیمت بسته است، بنابراین قیمت در طول این دوره زمانی به طور کلی افزایش یافت. از سوی دیگر، اگر شمع قرمز باشد، به این معنی است که قیمت افت قیمت بالاتر از قیمت بسته بود، بنابراین قیمت پایین رفت.

 

کندل استیک

هنگامی که ما در بازار گاو هستیم، بیشتر شمعدانها معمولا سبز هستند. و اگر این یک بازار خرس است، بیشتر شمعدان قرمز خواهد بود. گاو یا بازار خرس این بازارهای به دلیل شیوه های حمله به مخالفان خود، به دنبال این حیوانات نامیده می شوند. گاو شاخ و برگ را به هوا پرتاب میکند، در حالی که یک خرس ابله دست های خود را به پایین میزند. بنابراین این حیوانات استعاره برای حرکت یک بازار است. اگر روند رو به رشد است، این یک بازار گاو است. اما اگر روند کاهش یابد، این یک بازار خرس است.

مقاومت و سطح حمایت گاهی اوقات، قیمت Bitcoin به نظر می رسد به یک سقف مجازی ضربه بزند، و شما نمی توانید مدت زمان طولانی آن را شکست دهید. این سطح مقاومت است. بنابراین اگر بیت کوین موفق به شکست ۱۰،۰۰۰ دلار نباشد، سطح مقاومت ۱۰،۰۰۰ دلار است. معمولا در یک سطح مقاومت، شما سفارشات زیادی را مشاهده خواهید کرد و به همین دلیل قیمت آن را از بین می برد. در همین حال، سطح حمایت نیز وجود دارد. به عبارت دیگر، قیمتی است که Bitcoin ممکن است به پایینتر برسد. سطوح پشتیبانی به دلیل جلوگیری از کاهش قیمت یک دارایی به عنوان طبقه عمل می کنند. سطح پشتیبانی خواهد شد با بسیاری از سفارشات خرید در قیمت سطح همراه است. تقاضای زیاد یک خریدار در سطح حمایت، روند نزولی را تحت تاثیر قرار می دهد. از لحاظ تاریخی، اغلب قیمت ها قادر به حرکت فراتر از سطوح پشتیبانی یا مقاومت نیستند، هرچه این سطح ها بیشتر در نظر گرفته شود. در اینجا یک ویژگی مشترک از سطوح حمایت و مقاومت است: آنها معمولا در تعداد دور قرار دارند، چرا که بیشتر معامله گران بدون تجربه، زمانی که قیمت یک عدد کامل هستند، تمایل به خرید یا فروش دارند. بنابراین معمولا، سفارشات خرید و فروش زیادی را در حدود قیمت های ۱۰،۰۰۰ دلار در مقایسه با قیمت ۱۰،۰۳۴ دلار مشاهده خواهید کرد. از آنجا که بسیاری از سفارشات در همان سطح قرار می گیرند، این تعداد دور به عنوان موانع قیمت قوی عمل می کنند. روانشناسی همچنین سطح حمایت و مقاومت را ایجاد می کند. برای مثال، تا سال ۲۰۱۷، به نظر می رسید حداکثر قیمت بیت کوین ۱۰۰۰۰ دلار بود.

بنابراین یک سطح مقاومت قوی در ۱۰۰۰ دلار وجود داشت. اما هنگامی که این سطح شکست خورد، یک سطح مقاومت جدید روحی ایجاد شد: ۱۰،۰۰۰ دلار. اشتباهات تجاری مشترک شما در حال حاضر  مبانی تجارت بیت کوین گفته شد با این حال، هنوز هم بسیار بیشتر از آن وجود دارد. از آنجا که در یک درس نمیتوانیم همه چیز را در یک درس بگذرانیم، می خواهم شما را به منابع اضافی هدایت کنم که شما را به سطح بعدی تجارت می برد.

بیایید بر اشتباهات رایج که مردم هنگام شروع به کارشان انجام می دهند، بروند، امیدواریم بتوانید از آنها اجتناب کنید. اشتباه شماره ۱ – خطر بیش از آنچه که می توانید از دست بدهید بزرگترین اشتباهی است که می توانید انجام دهید این است که پول بیشتری را به خطر بیندازید تا بتوانید از دست بدهید. نگاهی به میزانی که با آن احساس راحتی می کنید. در اینجا سناریوی بدترین حالت است: شما در نهایت از دست دادن همه چیز خواهید افتاد. اگر خودتان را در معرض فروش بیشتر قرار دهید، متوقف شوید. تو داری آن را اشتباه انجام میدهی. تجارت ترید یک کسب و کار بسیار مخاطره آمیز است و اگر شما پول بیشتری را صرف خریداری کنید، این امر بر نحوه تجارت شما تاثیر می گذارد و ممکن است باعث تصمیم گیری بد شود. اغلب شما ممکن است بخشی از پول خود را از دست بدهید که بدون آن نمی توانید انجام دهید.

اشتباه شماره ۲ – عدم داشتن یک برنامه دیگر اشتباهی که مردم هنگام شروع تجارت انجام می دهند یک برنامه عملی است که به اندازه کافی روشن است. به عبارت دیگر، آنها نمی دانند چرا آنها وارد تجارت خاص می شوند و مهمتر از همه زمانی که آنها باید از این تجارت خارج شوند. بنابراین اهداف صریح سود و توقف زیان باید قبل از شروع تجارت تعیین شود.

اشتباه شماره ۳ – صرف پول در اکسچنج، هرگز پول را برای مبادله ای که شما در حال حاضر با آن تجارت نمی کنید، ترید نکنید. اکسچنج کیف پول شما نیست، این بدان معنی است که شما هیچ کنترلی روی آن ندارید. اگر اکسچنج  هک شد، یا از کار بیرون می آید، شما ممکن است آن پول را از دست بدهید. هر گاه پولی را که در کوتاه مدت برای تجارت در مبادله نیازی ندارید، مطمئن شوید که آن را در کیف پول Bitcoin یا حساب بانکی خود نگهداری کنید.

اشتباه شماره ۴ – ترس یا حرص و طمع دو احساس اساسی تمایل به کنترل اعمال بسیاری از معامله گران: ترس و حرص و آز ترس می تواند به شکل پیش از موعد تجارت شما بسته شود، زیرا شما یک خبری را خواندید، یک شایعه را از یک دوست شنیده اید، یا از یک فروپاشی ناگهانی در قیمت (که به زودی تصحیح می شود) ترسید. احساسات دیگر، حرص و آز، در واقع بر اساس ترس است: ترس از دست رفتن. هنگامی که مردم را میشنوید که در مورد چیز بزرگ بعدی یا زمانی که قیمتهای بازار به شدت افزایش مییابد، نمیخواهید از تمام اقدامات دست بردارید. بنابراین ممکن است خیلی زود به یک تجارت برسید یا حتی بسته شدن یک تجارت آزاد را تاخیر ندهید. به یاد داشته باشید که در بیشتر موارد احساسات ما به ما حکم می کنند. بنابراین هرگز نمی گویید “این برای من اتفاق نخواهد افتاد.” از گرایش طبیعی خود به ترس و حرص آگاه باشید و اطمینان حاصل کنید که به برنامه ای که قبل از شروع تجارت شما گذاشته شد، پایبند باشید.

اشتباه شماره ۵ – یادگیری درس بدون در نظر گرفتن اینکه تجارت شما موفق بوده یا نه، همیشه یک درس برای یادگیری وجود دارد. هیچ کس موفق به انجام معامله سودمند نیست، و هیچ کس به نقطه گرفتن پول بدون از دست دادن پول در راه می رسد. مهم نیست لزوما آیا پول می گیری یا نه. در عوض، این است که آیا شما موفق به کسب اطلاعات جدید در مورد چگونگی تجارت بهتر دفعه بعد. بگذارید آن را بسازیم … ما امروز زیادی وقت صرف صحبت در باره تجارت بیت کوین کرده ایم، اما من باید به شما هشدار بدهم: اکثریت افرادی که پس از مدت کوتاهی شروع به خرید بیت کوین با تمام سرمایه خود میکنند به موفقیت نمیرسند . در اینجا نظر من است: اگر می خواهید در تجارت موفق باشید، باید مقدار قابل توجهی از وقت و پول را برای کسب مهارت های مربوطه، همانند هر گونه سرمایه گذاری دیگر، قرار دهید. اگر بخواهید فقط برای جابجایی سریع به بازار بروید، شاید بهتر باشد فقط از انجام معاملات صرف نظر کنید. هیچ چیز مانند پول سریع و آسان – ریسک زیادتری ندارد. با این حال، اگر شما متعهد به یادگیری نحوه تبدیل شدن به یک معامله گر حرفه ای بیتکوین هستید، به مقالات آموزشی بیشتر که تولید میکنیم نگاهی بیندازید و اطلاعات خود را تکمیل تر کنید .

نتیجه

برای سرمایه گذاران که به دنبال ورود به فضای رمزنگاری هستند، مبادله متمرکز هنوز متداول ترین وسیله برای انجام این کار است. هنگام انتخاب صرافی، مهم است که فاکتورهایی را تحت تأثیر قرار دهید که سایر کاربران در اختیارتان قرار می دهند؛ از جمله اینکه کدام جفت ها معامله می شوند، حجم حداکثر معاملات چقدر است و چه اقدامات امنیتی برای محافظت از مبادلات مشتریان اتخاذ کرده اند.

سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه و پیشنهادات اولیه سکه  بسیار پرخطر و سوداگرانه است و این مقاله توصیه ای از طرف نویسنده برای سرمایه گذاری در صنعت ارزهای رمزنگاری شده  نیست. از آنجا که وضعیت هر فرد منحصر به خود فرد است، قبل از تصمیم گیری های مالی همیشه باید از یک متخصص واجد شرایط استفاده شود. صرافی های متمرکز از یک شخص ثالث استفاده میکنند که این امر سبب ایجاد امنیت بالاترمیشود. اما از طرفی این صرافی ها کندتر عمل میکنند  و همچنین میتوانند بر اعمال شما و معاملاتتان نظارت داشته باشند. البته این را هم در نظر بگیرید که این صرافی ها عملیات نگهداری از کیف پول شما را هم انجام میدهند.

 

1 نظر

 • سعید
  Posted فروردین ۲۹, ۱۳۹۹ ۰:۱۳ ق٫ظ 0Likes

  سلام وقت دوستان عزیز بخیر. و ممنون از است خوبتون . به قاطعیت میتونم بگم بهترین سایت ترید و خرید فروش ارز دیجیتال با قیمت روز نه به ضرر بفروشید نه گرون بخرید .من خودم روزانه خرید فروش میکنم راضیم
  https://nobitex.ir/signup/?refcode=12452

نظر خود را بیان کنید