(Zcash (ZEC چیست؟

ZCash یک پروژه جدید است که توسط Zooko Wilcox هدایت می شود، که در اینجا برای مقابله با یکی از مسائل مورد نیاز بیت کوین – یعنی ردیابی ایجاد شده است. همانطور که ممکن است بدانید بیت کوین ناشناس نیست. Zcash یکی از ویژگی های برجسته اضافه شده در برابر بیت کوین دارد، که به طور کامل معاملات خصوصی است. این به این معنی است که هم گیرنده و هم مقدار فرستاده شده، یک راز نگهداری می شوند،  که فقط فرستنده و گیرنده آن را می دانند.

حالا احتمالا فکر میکنید، اگر مقدار مخفی نگه داشته شود، چگونه می توانم بدانم که سکه های جدید تولید نمی شوند و مقدار سکه های موجود را افزایش می دهند؟ پاسخ گواهی دانش صفر است، یا zk-SNARK. zk-SNARK راهی برای اثبات این مطلب است که شما چیزی از چیزی می دانید و هیچ اطلاعاتی در مورد آن چیز به دست نمی آورید. این در ZCash مورد استفاده قرار می گیرد تا ثابت کند معامله معتبر است و سکه های جدیدی را ایجاد نمی کند، بدون اینکه اطلاعات در مورد مقادیر و دریافت کنندگان داده شود. برخی تحقیقات نشان می دهد که ناشناس بودن ZCash اساسا قوی تر از آنهایی است که توسط شبکه های متمرکز بر حریم خصوصی مانند Dash یا Monero ارائه شده است.

چگونه Zcash تولید می شود؟ توزیع ZCash به همان شیوه ای است که Bitcoin انجام می دهد – از طریق استخراج . به طور متوسط ​​هر ۲.۵ دقیقه یک بلوک ZCash با ایجاد ۱۲.۵ ZEC جدید ایجاد می شود که به طور متوسط ​​۱۰ دقیقه طول می کشد تا ۵۰ سکه جدید تولید شود به طور مشابه بیت کوین در طی ۴ سال اول خود . و همانند بیتکوین، هر چهار سال این مقدار مبلغ پاداش نیز به نصف کاهش خواهد یافت و در نتیجه مجموع ۲۱ میلیون سکه ZCash ایجاد خواهد شد.

چگونه Zcash را خریداری کنیم؟

اولین مرحله –

با ایجاد یک کیف پول شروع کنید. والت در هر دو فرم دسکتاپ و موبایل موجود است. برای یک کیف پول دسکتاپ، میتوانید کیف پول رسمی Zcash را برای مک یا ویندوز دانلود کنید. هنگامی که شما آن را نصب می کنید، می توانید از کیف پول بلافاصله استفاده کنید، اما بسته به اتصال اینترنتی شما، نمی توانید معاملات را قبل از اینکه اجازه دهید آن را برای یک شب یا بیشتر همگام سازی کنید، ببینید. پس از نصب، به برگه آدرس های خود بروید، روی آدرس یابی که مشتری برای شما ایجاد کرده است، راست کلیک کرده و سپس بر روی کلید Obtaining Private Key کلیک کنید.

بعد از آن کلید خصوصی را که شامل چند کلمه میشود را جایی یادداشت کنید ، دقت کنید که این کلید کیف پول شماست بدین معنی که کسی که این کلید را دارد میتواند وارد کیف پول شما شود پس آن را امن نگه دارید!

دومین مرحله –

برای خرید ZEC دو راه موجود است ، راه اول استفاده از وبسایت چنجلی است که به عنوان تبدیل گر عمل میکند و مانند اکسچنج پول را نزد خود نگه نمیدارد ، بعد از تبدیل آن را به آدرسی که شما بخواهید ارسال میکند ، از آنجا که معمولا ما ایرانی ها کارت اعتباری مستر کارت نداریم برای خرید ZEC نیاز دارید که یک ارز مانند بیت کوین یا اتریوم داشته باشید که آن را تبدیل به ZEC کنید ، جهت مشاهده راهنمایی در خصوص خرید بیت کوین میتوانید در قسمت منو بر روی ارزهای دیجیتال و سپس بر روی تب خرید و فروش بیت کوین کلیک کنید .

جهت ورود به چنجلی میتوانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید .

 


راه دوم خرید از اکسچنج بایننس میباشد ، بعد از خرید بیت کوین و وارد کردن بیت کوین به این اکسچنج میتوانید در قسمت trade آن را به ZEC یا هر ارز دیگری که در سایت موجود باشد تبدیل کنید.

جهت ورود به اکسچنج بایننس بر روی عکس زیر کلیک کنید .

اکسچنج بایننس

 

سومین مرحله –

 

بعد از خرید ZEC ترجیحا آن را از اکسچنج خارج کنید و به کیف پولی منتقل کنید که کلید خصوصی آن را داشته باشید همانند کیف پولی که در مرحله ۱ گفته شد.

 

 

نظر خود را بیان کنید