IOTA چیست؟ نام IOTA از اینترنت چیزها (IoT) می آید. در دهه آتی انتظار می رود بیش از ۵۰ میلیارد دستگاه دارای اینترنت داشته باشند. با توجه به این موضوع، IOTA راهی برای انتقال microtransactions در میان این دستگاه ها ارائه می دهد. هدف از IOTA این است که این دستگاهها بتوانند هزینه های گوناگون برای منابع تکنولوژیکی را در زمان واقعی، در بازار آزاد و بدون هزینه ارسال کنند.

IOTA: سرپرستی چیزها – پیچیدگی با رهبری چیزها، ستون فقرات IOTA را قادر می سازد شرکت کنندگان برای حل و فصل معاملات با صفر هزینه ارسال کنند، و آن را یک منبع جذاب برای تقریبا هر کسی میکند. IOTA یک سربرگ نوآورانه را ارائه می دهد که هر مقیاس پذیر و سبک وزن است تا بتواند مقادیر دقیق منابع را براساس تقاضا و بدون نیاز به هزینه شارژ کند. سربرگ الحاقی یک فهرست بدون توزیع و توزیع شده است که به عنوان یک شبکه نظارت کننده و غیر متمرکز به شبکه همگرا عمل می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد  گره مثلثی، مقاله سفید IOTA را بخوانید.

Microtransactions با هزینه های صفر، انتقال امن داده ها و اجاره کردن از دستگاه های متصل: چیز خوبی در مورد IOTA این است که اجازه می دهد تا برای microtransactions بدون کارمزد صورت بگیرد، زیرا هیچ هزینه ای وجود ندارد که به طور معمول انتقال های کوچک پولی را غیرممکن گران می کند. این واقعا مقدس است برای انتقال پول! زیرا بسیاری از راه های کسب و کار جدید باز می شود. با استفاده از Tango Header، IOTA اجازه می دهد تا یک روش امن برای انتقال اطلاعات از هر قسمت صورت گیرد. از آنجایی که داده ها از طریق Tangle تنها از طریق دستگاه های تأیید اعتبار به اشتراک گذاشته می شود، استفاده از آن امن و غیرممکن است. یکی دیگر از مزیت استفاده از IOTA این است که می تواند به عنوان یک سیستم حکومتداری الکترونیکی عمل کند، مخصوصا برای رای گیری الکترونیکی. بر خلاف رایج های معمولی که می توانند به صورت تئوریک مورد سوء استفاده قرار گیرند، استفاده از رای دهی الکترونیکی از طریق فهرست منحنی در شبکه IOTA، راهی دقیق برای ثبت و ارزیابی رای است. یکی دیگر از نگرانی های بزرگ برای افراد در سراسر جهان این است که چگونه ایمن پیام ها را به دیگران ارسال کنید. پیام پنهان در یک ماژول از هسته IOTA یک راه برای مبادله داده ها را به شیوه ای کاملا تصدیق شده و رمزگذاری شده ارائه می دهد. یکی دیگر از خدمات انقلابی که IOTA ارائه می دهد یک راه سودآور است که تقریبا هر چیزی را با یک تراشه در آن اجاره کند. به عنوان مثال، لوازم، ابزار، هواپیماهای بدون سرنشین، ذخیره سازی کامپیوتری، قدرت محاسباتی و پهنای باند Wi-Fi می توانند به دیگران اجاره شوند، به افراد امکان می دهد که با استفاده از دستگاه های متصل شده که در حال حاضر در حال استفاده نیستند، به جای بی استفاده بمانند.

ایده های انقلابی اجازه می دهد IOTA از دیگر کریپتوکارنسی ها متمایز شود؛ زیرا راه حل کامل را برای پرداخت های بدون اصطکاک بدون هزینه بین دستگاه های متصل شده ارائه می دهد.

چگونه می توان یک کیف پول IOTA را دریافت کرد؟

از آنجا که IOTA یک پروژه نسبتا جدید است، هیچ کیف پول شخصی  مناسبی برای انتخاب وجود ندارد، بسیاری از مردم IOTA را در اکسچنج ها ذخیره می کنند. اگرچه بسیاری از مبتدیانی که درک دقیقی از جزئیات فنی ندارند، این را انتخاب می کنند، این بدان معنا نیست که ذخیره سازی IOTA در مبادله ایده خوبی است. افرادی که می توانند یک کیف پول دسکتاپ را راه اندازی کنند باید از آن استفاده کنند یا یک کیف پول کاغذی را چاپ کنند تا بتوانند سکه خود را نگهدارند. IOTA Desktop Wallet مرسوم ترین گزینه برای ذخیره سازی IOTA، بارگیری و نصب IOTA GUI به طور مستقیم از IOTA است. این کیف پول برای ویندوز، مک و لینوکس در دسترس است. وقتی این کیف پول را تنظیم می کنید، “گره نور” و یک میزبان را انتخاب کنید. سپس یک پسورد ۸۱ حرفی که حاوی تنها حروف بزرگ و شماره ۹ است، تولید کنید. این پسورد را در یک نقطه امن حفظ کنید. در اینجا دستورالعمل ها و نظرات برخی از کاربران در Reddit بحث می شود که در مورد چگونگی راه اندازی این کیف پول بحث می کنند. درست است، راه اندازی Lightwallet نباید بیش از حد سخت باشد، اما ممکن است برخی از مبتدیان قادر به انجام این کار نباشند. IOTA Mobile Wallet IOTA کیف های موبایل برای اندروید و iOS وجود دارد اما هر دو بتا هستند

نسخه اندروید همراه با سلب مسئولیت استفاده از آن به ریسک خود، پس از آن در ذهن داشته باشید. به نظر کاربران، کیف پول تلفن همراه IOTA IOS به نظر می رسد عملکردی است، اما احتمالا نباید برای نگه داشتن تعداد زیادی از IOTA استفاده کرد زیرا هنوز رسما منتشر نشده است. کیف پول کاغذی IOTA کیف پول کاغذی IOTA به ۸۱ حرف با حروف بزرگ و شماره ۹ نیاز دارد، درست مانند کیف پول دسکتاپ. پس از ایجاد کیف پول کاغذی، می توانید آن را چاپ کنید و IOTA را به آن ارسال کنید. این کیف پول کاغذی باید در یک مکان امن برای استفاده در آینده ذخیره شود.

 

iota

 

 کجا می توانید IOTA را خریداری کنید؟

IOTA را می توان در تعدادی از اکسچنج های مختلف خریداری کرد. در حال حاضر، مبادله ای که بیشترین نقدینگی را ارائه می دهد Bitfinex است، جایی که می توان آن را با BTC، USD و ETH خریداری کرد. IOTA همچنین می تواند در Binance، IOTA Exchange و Bit520 خریداری شود.که برای ورود به یکی از بهترین های آنها یعنی اکسچنج بایننس میتوانید بر روی عکس زیر کلیک کنید :

اکسچنج بایننس

هر کسی که می خواهد IOTA خود را از اکسچنج انتقال دهد می تواند از کیف پول کاغذی استفاده کند، زیرا این به نظر ساده ترین راه حل برای ذخیره سازی درازمدت است. دارنده هایی که از لحاظ فنی آگاه هستند می توانند یک کیف پول دسکتاپ را راه اندازی کنند. برای اکثر موارد، از استفاده از تلفنهای همراه وب و تلفن همراه جلوگیری کنید، زیرا هنوز در بتا وجود دارد. IOTA در آینده با چشم انداز آینده روشنی دیده میشود، IOTA به دنبال انعطاف پذیری اینترنت چیزها با آوردن microtransactions همراه با صفر هزینه در همه دستگاه های متصل است. با توجه به روش اصطکاکی اکسچنج مبادله، روشن است که IOTA آینده ای روشن از آن دارد.  تنها نکته واقعی برای خرید و ذخیره سازی IOTA این است که کیف پول دسکتاپ برای هر کسی که بی تجربه است، برای نصب مناسب است. علاوه بر این، برنامه موبایل.

نظر خود را بیان کنید