شما احتمالا از Ethereum شنیدید، که دومین ارزنده ترین ارز دیجیتال در جهان است، در حال حاضر تنها رقیب بیت کوین است. شما نیز احتمالا از Ethereum کلاسیک شنیدید، که در حال حاضر به عنوان بزرگترین آلت کوین در رتبه پانزدهم قرار گرفته است. این راهنمای کوتاه تفاوت بین دو سکه و نحوه خرید Ethereum Classic را توضیح می دهد.

تفاوت Ethereum و Ethereum کلاسیک چیست؟

این داستان به نیمه اول سال ۲۰۱۶ بازمیگردد، زمانی که یک پروژه با نام TheDAO (کوتاه شده برای سازمان مستقل تقسیم شده) سعی در ایجاد یک شرکت غیرمتمرکز در بالای شبکه Ethereum داشت. از طریق یک ICO DAO، بیش از ۱۴۰ میلیون دلار در اتر (پول Ethereum)، بزرگترین crowdfund در تاریخ در آن زمان، که به قرارداد هوشمند قفل شده بود. در کوتاه مدت پس از اتمام crowdfund، هکر یک اشکال بحرانی را در کد قرارداد سوءاستفاده کرد و به او اجازه می داد که بودجه را از DAO به یک قرارداد دیگر تحت کنترل او تخلیه کند. تیم توسعه اتریوم، که بسیاری از آنها در پروژه DAO دخیل بودند، شوکه شدند. Ethereum در آن زمان بسیار کوچکتر بود، DAO حدود ۱۴٪ از کل اتر را در حساب داشت و قیمت ETH کاهش پیدا کرد. با توجه به قرارداد قرارداد DAO، توسعه دهندگان Ethereum یک ماه قبل از اینکه هکرها می توانند شروع به تخلیه این وجوه کنند، داشته باشند. راه حل پیشنهادی این بود که کل اکانت Ethereum blockchain را تا نقطه قبل از حمله، و تغییر کد به طوری که سرمایه گذاران DAO قادر به بازگرداندن سرمایه گذاری خود و بازگشت ETH خود را، به عقب برگرداند. اساسا آنها تاریخ را بازنویسی کرده اند، چیزی که نباید در یک فهرست واقعی تغییر ناپذیر وجود داشته باشد. بعضی از مردم ایده عقب عقب را دوست ندارند – این زمانی بود که Ethereum کلاسیک متولد شد. استدلال به شرح زیر است: پیشنهاد منحصر به فرد Ethereum یک کد غیر قابل توقف است، یک سیستم که در آن کد قانون است، و هر آنچه که شما در آن برنامه را اجرا می کنید، فقط اجرا می شود و هیچ کس نمی تواند آن را متوقف کند. مسلما چنین سیستمی اگر کد کامل و یا به عنوان در نظر گرفته شده، به حساب نیاورد، فقط آن را اجرا می کند. این حقیقت که تیم توسعه Ethereum قادر به ریشه کن کردن DAO شد، نشانه هشداری برای بسیاری بود. اگر چند تلفن بین برخی از قسمت کلیدی و برخی از کدک ها تماس بگیرد می تواند بلوک Ethereum را تغییر دهد، چطور غیر قابل توقف است؟ طرفداران Ethereum Classic آن را می بینند، آنها Ethereum اصلی هستند. آنها با استفاده از کد اصلی بدون بازگشت و با پیروی قابل توجهی از آنها استفاده می کنند. پس از همه، با داشتن صدها میلیون دلار ارزش  بازار به این معنی است که بسیاری از مردم به پارادایم کلاسیک Ethereum خریداری می کنند. در زمان تقسیم، به علت عدم اطمینان، هر دو (ETH (Ethereum و (ETC (Ethereum Classic دارای تعدادی قیمت بسیار متغیر بودند. ما از آن زمان شاهد تغییر روند بودیم و هر دو ارز با رشد قیمت شدید مواجه شدند.

چگونگی خرید Ethereum کلاسیک در ۳ مرحله ساده

مرحله ۱ –

دریافت کیف ETC به عنوان یک راه حل تلفن همراه شما می توانید از Coinomi کیف پول چند ارز استفاده کنید، که اجازه می دهد انواع مختلف دارایی، ETC یکی از آنها را در آن ذخیره کنید. Coinomi در اندروید و به زودی در iOS نیز کار می کند. امن ترین راه حل برای ذخیره سازی ETC یک کیف پول سخت افزاری است. Ledger Nano S دارای پشتیبانی بومی از ETC است و می تواند به راحتی برای نگهداری ETC خود در ذخیره سازی سرد استفاده شود. همچنین یک کیف پول مشتق شده کامل وجود دارد که نرم افزار بومی است که Ethereum را اجرا می کند و برای کار با Ethereum Classic کافی است. شما می توانید آن را در github دریافت کنید و بخشی از شبکه شوید.

مرحله ۲ –

استفاده از یک چنجر یا مبدل که ما در اینجا مبدل چجنلی (Chengelly) را پیشنهاد میکنیم که توسط ویجت زیر میتوانید مستقیما آن را خریداری کنید:

روش دیگر خرید اتریوم کلاسیک استفاده از اکسچنج میباشد که ما در این قسمت اکسچنج بایننس را پیشنهاد میکنیم . بعد از ثبت نام در اکسچنج . تأیید آدرس ایمیل خود را با کلیک روی لینک تأیید ارسال شده به شما تایید کنید.

برای ورود به این اکسچنج بر روی عکس زیر کلیک کنید

اکسچنج بایننس

 مرحله ۳ –

Ethereum Classic خود را در کیف پول خود بیرون بیاورید وقتی که خرید را انجام می دهید، فراموش نکنید که سکه ها را از اکسچنج خارج کنید، زیرا این امر برای کنترل پول شما و به حداقل رساندن اعتماد شما به اشخاص ثالث ضروری است مانند مبادلات. بروید به کیف پولی که انتخاب کرده اید و آدرس دریافتی دریافت می کنید. اطمینان حاصل کنید که بهترین شیوه هایی مانند پشتیبان گیری از کیف پول خود را دنبال کنید. بعد از اینکه آدرس ETC خود را به Binance برگردانید در برگه «سپرده گذاری و خروج» برای خط ETC نگاه کنید و به «خروج» ضربه بزنید. در آدرس خودتان از کیف پول خود قرار دهید، مبلغی را انتخاب کنید که باید کل مبلغی باشد که شما به طور فعال در آن معامله نمی کنید و به «خروج» ضربه بزنید. در نظر داشته باشید که برخی از محدودیت های خروج روزانه و ماهانه اعمال می شود و برای افزایش آنها باید هویت خود را با مبادله تأیید کنید. امیدوارم اکنون درک بهتر از آنچه Ethereum کلاسیک است و دلیل آن وجود داشته باشد. اگر نظر یا سؤال بیشتری دارید، می توانید در قسمت نظرات زیر میتوانید با ما درمیان بگذارید.

نظر خود را بیان کنید